Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, George Neacșu
Arbitru observator George Rădulescu
Observator Ion Craiu
Spectatori 7.500

Meciul din data 03.08.2014 dintre echipele Petrolul Ploiești si FC Botoșani se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 7.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Haţegan impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, George Neacșu.

Petrolul Ploiești: Pablo DE LUCAS Torres, Jean-Sony ALCÉNAT, Juan Ángel ALBÍN Leites, GERALDO Washington Regufe Alves, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Peterson dos Santos PEÇANHA, Adrian MUTU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Ovidiu Ștefan HOBAN, Jean-Alain Andre FANCHONE si rezervele: Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, Marian Dean BEȚA, Victoraș ASTAFEI, Gevaro NEPOMUCENO, Patrick N'KOYI-Kiabu, Sony MUSTIVAR, Mourad SATLI.

FC Botoșani: Petre Daniel IVANOVICI, Sebastian Florin IANC, David Beniamin LAZAR, Quenten MARTINUS, Sergiu Adrian OLTEAN, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Marius Marian CROITORU, Paul Ștefan BATIN, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Sergiu Victor HOMEI, István Sándor FÜLÖP, Valeriu TIRON, Călin Rafael TIUŢ, Attila László HADNAGY, Cristian DANCI, Răzvan George ATUDOREI.

GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Juan Ángel ALBÍN Leites (mijlocaș dreapta). In minutul 13 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Botoșani, Petrolul Ploiești deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Toto Adaruns TAMUZ Temile (atacant). In minutul 16 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Adrian MUTU (mijlocaș central). In minutul 2 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Botoșani, scorul devine 3 - 0.
In minutul 33, schimbare, iese portar David Beniamin LAZAR si intra Călin Rafael TIUŢ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Paul Ștefan BATIN (atacant). In minutul 38 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Botoșani, scorul devine 3 - 1.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 62, schimbare, iese atacant Toto Adaruns TAMUZ Temile si intra Gevaro NEPOMUCENO
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian Florin IANC si intra Valeriu TIRON
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Paul Ștefan BATIN
In minutul 77, schimbare, iese fundaș central GERALDO Washington Regufe Alves si intra Mourad SATLI
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Pablo DE LUCAS Torres

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Petrolul Ploiești.