Arbitru Lucian Rusandu
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Alexandru Cerei
Arbitru observator Iulian Călin
Observator Romulus Chihaia

Meciul din data 01.08.2014 dintre echipele Viitorul Constanța si Rapid București se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Alexandru Cerei.

Viitorul Constanța: Cristian Marian MANEA, Silviu Gabriel PANĂ, Ionuț Eugen NĂSTĂSIE, Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Dragoș BALAURU, Ionuț Adrian PUȚANU, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Ciprian Antonio PERJU, Boban NIKOLOV, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Răzvan MARIN, Florin Alexandru CIOABLĂ, Alexandru BUZBUCHI, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez.

Rapid București: Andrei Simion TÂNC, Dan SĂNDULESCU, Marian STOICA, Valentin Marian NEGRU, Ioan MERA, Emil Cosmin DICĂ, Alexandru Cătălin COMAN, Andrei Cosmin CIOLACU, Sebastian Cristian COJOCNEAN, Mircea Alexandru BORNESCU, Alexandru IACOB si rezervele: Ciprian Silviu SELAGEA, Nicolae VASILE, Iulian ROȘU, Mădălin Florin MARTIN, Daniel Cristian LUNG, Virgil Andrei DRĂGHIA, Florin CĂLIN.

GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Andrei Cosmin CIOLACU (atacant). In minutul 16 al partidei dintre Viitorul Constanța si Rapid București, Rapid București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Mircea Alexandru BORNESCU
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Marian STOICA
In minutul 23, Viitorul Constanța - Rapid București, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Adrian PUȚANU
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Emil Cosmin DICĂ
In minutul 46, schimbare, iese atacant Ionuț Eugen NĂSTĂSIE si intra Florin Alexandru CIOABLĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Răzvan MARIN
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Dan SĂNDULESCU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Valentin Marian NEGRU
In minutul 7, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 76, schimbare, iese Igor CELIO dos Santos Climaco si intra Mădălin Florin MARTIN
In minutul 8, Viitorul Constanța - Rapid București, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Rapid București de Emil Cosmin DICĂ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra Iulian ROȘU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 86, schimbare, iese fundaș dreapta Cristian Marian MANEA si intra Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alexandru BUZBUCHI (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Viitorul Constanța si Rapid București, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 90, schimbare, iese atacant Andrei Cosmin CIOLACU si intra Ciprian Silviu SELAGEA
In minutul 90+1, jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Viitorul Constanța ramane din minutul 90+1 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

0 - 1 16’ Andrei CIOLACU
18’ Mircea BORNESCU
22’ Marian STOICA
1 - 1 penalty Bogdan MITREA 23’
Ionuț PUȚANU 41’
43’ Emil DICĂ
Ionuț NĂSTĂSIE
Florin CIOABLĂ
46’
Alin CÂRSTOCEA
Răzvan MARIN
46’
52’ Dan SĂNDULESCU
64’ Valentin NEGRU
Bogdan MITREA 7’
76’ Igor CELIO
Mădălin MARTIN
1 - 2 8’ penalty Emil DICĂ
81’ Cristian DAMINUȚĂ