Arbitri asistenţi Imre Bucsi, Stelian Slabu
Arbitru observator Adrian Vidan
Observator Marian Bucurescu
Spectatori 2.500

Meciul din data 08.08.2014 dintre echipele Rapid București si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Bucureşti pe stadionul Giuleşti-Valentin Stănescu. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Paul Unimătan impreuna cu arbitrii asistenti Imre Bucsi, Stelian Slabu.

Rapid București: Dan SĂNDULESCU, Daniel Gabriel PANCU, Ioan MERA, Alexandru IACOB, Emil Cosmin DICĂ, Alexandru Cătălin COMAN, Sebastian Cristian COJOCNEAN, Andrei Cosmin CIOLACU, Mircea Alexandru BORNESCU, Andrei Simion TÂNC, Marian STOICA si rezervele: Virgil Andrei DRĂGHIA, Cătălin Mihai SAVIN, Iulian ROȘU, Valentin Marian NEGRU, Mădălin Florin MARTIN, Florin CĂLIN, Nicolae VASILE.

Gaz metan Mediaș: Aymen TAHAR, Cristian TODEA, Loránd Jószef SZILÁGYI, Roberto ROMEO, Ciprian Cătălin PETRE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Horațiu MUTH, Ahmed MUJDRAGIĆ, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Valentin Iulian CREȚU, Alexandru BUZIUC si rezervele: Dan Mihai ROMAN, Azdren LLULLAKU, Florin Ionuț ILIE, Ionuț Arghir BUZEAN, Miloš BUCHTA, Andrei Ștefan ENESCU, Răzvan George AVRAM.

GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Daniel Gabriel PANCU (mijlocaș central). In minutul 42 al partidei dintre Rapid București si Gaz metan Mediaș, Rapid București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Daniel Gabriel PANCU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Andrei Simion TÂNC
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 71, schimbare, iese atacant Andrei Cosmin CIOLACU si intra Valentin Marian NEGRU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Roberto ROMEO si intra Răzvan George AVRAM
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Cristian COJOCNEAN si intra Mădălin Florin MARTIN
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian TODEA
In minutul 84, schimbare, iese atacant Alexandru BUZIUC si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Emil Cosmin DICĂ si intra Iulian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre Rapid București si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Dan SĂNDULESCU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Alexandru Cătălin COMAN

Andrei TÂNC 64’
65’ Ciprian PETRE
Azdren LLULLAKU
Andrei CIOLACU
Valentin NEGRU
71’
72’ Roberto ROMEO
Răzvan AVRAM
Sebastian COJOCNEAN
Mădălin MARTIN
79’
81’ Cristian TODEA
84’ Alexandru BUZIUC