Arbitri asistenţi Iulian Radu, Vlad Bârleanu
Arbitru observator Florin Miron
Observator Valer Şulea
Spectatori 8.000

Meciul din data 08.08.2014 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 8.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu, Vlad Bârleanu.

CS Universitatea Craiova: Nuno Miguel Monteiro ROCHA, MADSON Henrique Nascimento Santos, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Costin Romeo CURELEA, Bojan BRAĆ, Sebastian Zoltán ACHIM, Stephane ACKA, Nicuşor Silviu BANCU, Bogdan Ilie VĂTĂJELU si rezervele: Viorel FERFELEA, Cătălin George STRATON, Mihăiță Păunel PLEŞAN, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Andrei Virgil IVAN, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Ovidiu Liviu DĂNĂNAE, Pablo Daniel BRANDÁN.

Viitorul Constanța: Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Adrian PUȚANU, Silviu Gabriel PANĂ, Ionuț Eugen NĂSTĂSIE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Dragoș BALAURU, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Bogdan Alexandru MITREA, Cristian Marian MANEA si rezervele: Vlad RUSU, Boban NIKOLOV, Robert George HODOROGEA, Răzvan MARIN, Marko ANĐELKOVIĆ, Alexandru BUZBUCHI, Alin Ionuț CÂRSTOCEA.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 20, CS Universitatea Craiova - Viitorul Constanța, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Alexandru MITREA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Costin Romeo CURELEA (atacant). In minutul 23 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Costin Romeo CURELEA (atacant). In minutul 32 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 1.
In minutul 36, schimbare, iese fundaș stânga Ionuț Adrian PUȚANU si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 45+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Andrei Virgil IVAN
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Marko ANĐELKOVIĆ
In minutul 78, schimbare, iese atacant Costin Romeo CURELEA si intra Mihăiță Păunel PLEŞAN
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Stephane ACKA
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Alexandru MITREA (fundaș central). In minutul 79 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihăiță Păunel PLEŞAN
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.