Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică
Arbitru observator Florin Marcu
Observator Alexandru Deaconu
Spectatori 8.000

Meciul din data 10.08.2014 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 8.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Haţegan impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică.

CFR 1907 Cluj: Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Ciprian Ioan DEAC, CHRISTIAN da Silva Fiel, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Filip JAZVIĆ, Grégory Victor TADÉ, Mateo SUŠIĆ, Ionuț Alin RADA, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Aitor MONROY Rueda, Ionuț Justinian LARIE si rezervele: Mirko IVANOVSKI, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Florin Constantin COSTEA, Cosmin Andrei VÂTCĂ, JAIME Daniel Melão Simões, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Antonio JAKOLIŠ.

Fotbal Club FCSB: Adrian POPA, Iasmin LATOVLEVICI, Andrei PREPELIȚĂ, Cornel Emilian RÂPĂ, Nicolae Claudiu STANCIU, Łukasz SZUKAŁA, Cristian TĂNASE, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Claudiu Andrei KESERÜ, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Srdjan LUCHIN, Ionuț NEAGU II, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Robert Alexandru VÂLCEANU, Gabriel Cristian IANCU, Lucian Ionuț FILIP, Valentin Alexandru COJOCARU.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Cristian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 15 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 20, schimbare, iese mijlocaș stânga Filip JAZVIĆ si intra Florin Constantin COSTEA
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mateo SUŠIĆ
In minutul 43, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sergiu Dorin NEGRUȚ. CFR 1907 Cluj va trebui sa trebui sa joace restul de 47 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv CHRISTIAN da Silva Fiel si intra Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Łukasz SZUKAŁA
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 69, schimbare, iese atacant Claudiu Andrei KESERÜ si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Robert Alexandru VÂLCEANU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aitor MONROY Rueda si intra Mirko IVANOVSKI
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian POPA si intra Ionuț NEAGU II
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuț NEAGU II
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian TĂNASE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Florin COSTEA
20’
Mateo SUŠIĆ 41’
Sergiu NEGRUȚ 43’
Mário FELGUEIRAS 45’
CHRISTIAN
Sulley MUNIRU
46’
51’ Łukasz SZUKAŁA
Ciprian DEAC 53’
Ionuț LARIE 60’
69’ Claudiu KESERÜ
Gabriel Cristian IANCU
73’ Alexandru CHIPCIU
Robert VÂLCEANU
Aitor MONROY
Mirko IVANOVSKI
76’
78’ Adrian POPA
Ionuț NEAGU
80’ Ionuț NEAGU
Mário CAMORA 83’
85’ Nicușor STANCIU
90+3’ TĂNASE Cristian