Arbitri asistenţi Miklós Nagy, Vasile Marinescu
Arbitru observator Aron Huzu
Observator Marin Petrache
Spectatori 1.000

Meciul din data 11.08.2014 dintre echipele FC Brașov si Oțelul Galați se disputa in localitatea Braşov pe stadionul Tineretului. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru István Kovács impreuna cu arbitrii asistenti Miklós Nagy, Vasile Marinescu.

FC Brașov: Călin Virgil CRISTEA, Cătălin Constantin MUNTEANU, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Florin IACOB, Ștefan Costel GRIGORIE, Rareș ENCEANU, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Adnan AGANOVIĆ, Diogo de Almeida SANTOS, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO" si rezervele: Georgian PĂUN, Daniel MUTU, Mislav LEKO, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Mugurel Mihai BUGA, Daniel Ionuț BARNA, Horia POPA.

Oțelul Galați: Alexandru Florian ZAHARIA, Enes ŠIPOVIČ, Ivan PECHA, Lucian MURGOCI, Constantin MIŞELĂRICU, Dragoş Mihai PLOPEANU, Daniel POPESCU, Alexandru TUDORIE, Vasile GHEORGHE, Stelian Nicolae CUCU, Marcel AVDIĆ si rezervele: Alexandru Dionisie VLASIE, Serkan ÇIFTÇI, Paulo Dinarte Gouveia Pestana "PAULINHO", George Andrei MIRON, Silviu ILIE, Cosmin Valentin STOIAN, Cristian CRISTEA.

In minutul 11, FC Brașov - Oțelul Galați, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Oțelul Galați de Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș central Călin Virgil CRISTEA si intra Mugurel Mihai BUGA
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Enes ŠIPOVIČ si intra George Andrei MIRON
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Daniel POPESCU si intra Cosmin Valentin STOIAN
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Lucian MURGOCI
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rareș ENCEANU si intra Georgian PĂUN
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Ricardo Jorge Tavares MACHADO
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Marian Constantin CONSTANTINESCU (mijlocaș stânga). In minutul 76 al partidei dintre FC Brașov si Oțelul Galați, FC Brașov reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Serkan ÇIFTÇI
In minutul 82, jucatorul echipei Oțelul Galați, Lucian MURGOCI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Oțelul Galați ramane din minutul 82 in 10 jucatori.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adnan AGANOVIĆ si intra Mislav LEKO
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Dragoş Mihai PLOPEANU

Mugurel BUGA
34’
40’ Alexandru Florian ZAHARIA
46’ Enes ŠIPOVIČ
George MIRON
65’ Daniel POPESCU D.