Arbitri asistenţi Alexandru Vodă, Alexandru Cerei
Arbitru observator Horaţiu Feşnic
Observator Mihai Stancu
Spectatori 6.500

Meciul din data 10.08.2014 dintre echipele FC Politehnica Iași si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Iaşi pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 6.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Vodă, Alexandru Cerei.

FC Politehnica Iași: Gabriel BOSOI, Alexandru CREŢU, Alexandru Teofil CIUCUR, Alessandro CAPARCO, Milan MITIĆ, Ionuț Cosmin VOICU, Clement PĂLIMARU, Florin Constantin PLĂMADĂ, Adrian OLAH, Cristian Lucian MUNTEANU, WESLEY Lopes Da Silva si rezervele: Dulee JOHNSON, Branko GRAHOVAC, Leonard DOBRE, Alexandru Mugurel DEDU, Marius CĂLUGĂRU, Iulian Adrian VLADU, Bogdan Valentin VIŞA.

Petrolul Ploiești: Sony MUSTIVAR, Adrian MUTU, Peterson dos Santos PEÇANHA, Toto Adaruns TAMUZ Temile , FILIPE Andrade TEIXEIRA, GERSON Guimarães Ferreira Júnior, GERALDO Washington Regufe Alves, Jean-Alain Andre FANCHONE, Pablo DE LUCAS Torres, Jean-Sony ALCÉNAT, Juan Ángel ALBÍN Leites si rezervele: Ovidiu Ștefan HOBAN, Patrick N'KOYI-Kiabu, Gevaro NEPOMUCENO, Njongo Lobe PRISO Doding , Laurențiu Nicolae MARINESCU, Alberto COBREA, Marian Dean BEȚA.

GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș dreapta). In minutul 19 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de WESLEY Lopes Da Silva (mijlocaș central). In minutul 25 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Petrolul Ploiești, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45+1, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ. FC Politehnica Iași va trebui sa trebui sa joace restul de 45 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central GERSON Guimarães Ferreira Júnior si intra Ovidiu Ștefan HOBAN
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Adrian MUTU (mijlocaș stânga). In minutul 50 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Petrolul Ploiești, scorul devine 1 - 2.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cristian Lucian MUNTEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Toto Adaruns TAMUZ Temile (atacant). In minutul 56 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Petrolul Ploiești, scorul devine 1 - 3.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru CREŢU si intra Alexandru Mugurel DEDU
In minutul 67, schimbare, iese atacant Clement PĂLIMARU si intra Marius CĂLUGĂRU
In minutul 68, schimbare, iese fundaș stânga Ionuț Cosmin VOICU si intra Iulian Adrian VLADU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gabriel BOSOI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Pablo DE LUCAS Torres si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Jean-Sony ALCÉNAT
In minutul 86, jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Jean-Sony ALCÉNAT a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Petrolul Ploiești ramane din minutul 86 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Juan Ángel ALBÍN Leites (mijlocaș central). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Petrolul Ploiești, scorul devine 1 - 5.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa Petrolul Ploiești.

Milan MITIĆ 45+1’
46’ Guimarães GERSON