Arbitru Iulian Călin
Arbitri asistenţi Ovidiu Artene, Mircea Grigoriu
Arbitru observator Cătălin Popa
Observator Adrian Ionescu

Meciul din data 09.08.2014 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene, Mircea Grigoriu.

Pandurii Târgu-Jiu: ELTON Constantino Da Silva, Paraskevas CHRISTOU, Dan Nicolae NISTOR, Viorel NICOARĂ, Marko MOMČILOVIĆ, Deivydas MATULEVIČIUS, Alin Florian BULEICĂ, Nicandro BREEVELD, Răzvan Marian STANCA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ si rezervele: Marian PLEAȘCĂ, Laurențiu Cătălin IORGA, Michał GLIWA, Paul Viorel ANTON, Cătălin PÂRVULESCU, Gezim SHALAJ, Mihaiță Alexandru ROMAN.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Marius Gheorghe ONCIU, Andrei Vlăduț PAVEL, Doru POPADIUC, Vaidas SLAVICKAS, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Andrei Ovidiu MARC, Bojan JOVIĆ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Lucian Cristian CAZAN, Nicolae CALANCEA, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Tudor MÂNDRUŞCĂ, Lucas Gabriel López GARCÍA, Alexandru ICHIM, Adrian Ion GHEORGHIU, Oleg CLONIN.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Viorel NICOARĂ
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Lucas Gabriel López GARCÍA
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Andrei Ioan DUMITRAȘ (fundaș dreapta). In minutul 63 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Ceahlăul Piatra-Neamț, Ceahlăul Piatra-Neamț deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru POPADIUC si intra Adrian Ion GHEORGHIU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 68, schimbare, iese fundaș central Paraskevas CHRISTOU si intra Gezim SHALAJ
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Nicandro BREEVELD
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alin Florian BULEICĂ si intra Laurențiu Cătălin IORGA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Lucas Gabriel López GARCÍA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Ceahlăul Piatra-Neamț.

PAVEL
20’ Vlad ACHIM
Viorel NICOARĂ 37’
58’ Cătălin ȘTEFĂNESCU