Arbitri asistenţi Valentin Avram (Bucureşti), Ciprian Danşa (Oradea)
Arbitru observator Paul Unimatan (Zalău)
Observator Leonard Nemţanu (Bucureşti)
Spectatori 2.000

Meciul din data 17.08.2014 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Târgu-Mureş pe stadionul TransSil. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (Bucureşti) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (Bucureşti), Ciprian Danşa (Oradea).

ASA Târgu-Mureș: Claudiu Dorian VOICULEŢ, Javier VELAYOS Rodríguez, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Gabriel Stelian MUREŞAN, László SEPSI, Adrian Ioan HORA, Nicolás Martín GOROBSOV, Dorin Ioan GOGA, Florin BEJAN, Ionuț BALAUR, Ianis Alin ZICU si rezervele: Bruno MARTINS de Jesus, Adrian Ioan VICIU, Adrian Ioan SĂLĂGEANU, AMAURI Morais Pereira, Dănuț Costinel Ionuț GUGU, Claudiu Vasile BUMBA, Patrice Emery Fongang FEUSSI.

Concordia Chiajna: Marius George PENA, Carlos WELLINGTON da Silva, Ricardo Miguel Martins ALVES, Neluț Stelian ROȘU, Matej BAGARIĆ, Stevan RELJIĆ, Florin MATACHE, Vasile MAFTEI, Mario BRLEČIĆ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Fernando Henrique BOLDRIN si rezervele: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Flavius PURECE, OLBERDAM de Oliveira Serra, Hristijan DRAGARSKI, Mihai DINA, Leoh Dodo DIGBEU.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Matej BAGARIĆ
In minutul 25, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stevan RELJIĆ si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 45+7, jucatorul echipei Concordia Chiajna, Matej BAGARIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Concordia Chiajna ramane din minutul 45+7 in 10 jucatori.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Carlos WELLINGTON da Silva si intra Leoh Dodo DIGBEU
In minutul 57, schimbare, iese atacant Dorin Ioan GOGA si intra Claudiu Vasile BUMBA
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolás Martín GOROBSOV si intra AMAURI Morais Pereira
In minutul 75, jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ASA Târgu-Mureș ramane din minutul 75 in 10 jucatori.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Ianis Alin ZICU si intra Bruno MARTINS de Jesus
In minutul 8, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Dorin Ioan GOGA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius George PENA
In minutul 86, schimbare, iese atacant Fernando Henrique BOLDRIN si intra Florin Flavius PURECE
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Bruno MARTINS de Jesus (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Concordia Chiajna, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de AMAURI Morais Pereira (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

BOLDRIN
13’ Matej BAGARIĆ
25’ Stevan RELJIĆ
Tiberiu SEREDIUC
Gabriel MUREȘAN 32’
45+7’ Matej BAGARIĆ
46’ Carlos WELLINGTON
Leoh DIGBEU
Dorin GOGA
Claudiu BUMBA
57’
Nicolás GOROBSOV
AMAURI
70’
Gabriel MUREȘAN 75’
Ianis ZICU
Bruno MARTINS
79’
Dorin GOGA 8’
86’ Marius PENA
86’ Fernando BOLDRIN