Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Râmnicu-Vâlcea), Daniel Mitruţi (Craiova)
Arbitru observator Adrian Ilyeş (Ploieşti)
Observator Marian Ivan (Braşov)
Spectatori porţile închise

Meciul din data 15.08.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a porţile închise spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Râmnicu-Vâlcea), Daniel Mitruţi (Craiova).

Fotbal Club FCSB: Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Andrei PREPELIȚĂ, Ionuț NEAGU II, Claudiu Andrei KESERÜ, Srdjan LUCHIN, Alin Dorinel TOȘCA, Lucian Ionuț FILIP, Nicandro BREEVELD, Giedrius ARLAUSKIS, Fernando Lopes dos Santos VARELA si rezervele: Gabriel Cristian IANCU, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Łukasz SZUKAŁA, Robert Alexandru VÂLCEANU.

Pandurii Târgu-Jiu: Gezim SHALAJ, Răzvan Marian STANCA, Paul Viorel ANTON, ELTON Constantino Da Silva, Laurențiu Cătălin IORGA, Deivydas MATULEVIČIUS, Marko MOMČILOVIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Marian PLEAȘCĂ, Cătălin PÂRVULESCU, Mihai Cosmin RĂDUȚ si rezervele: Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihaiță Alexandru ROMAN, Alin Florian BULEICĂ, Michał GLIWA, Viorel NICOARĂ, Paraskevas CHRISTOU.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Andrei PREPELIȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (atacant). In minutul 23 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 26, Fotbal Club FCSB - Pandurii Târgu-Jiu, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cătălin PÂRVULESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 3 - 0.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 57, schimbare, iese fundaș central Fernando Lopes dos Santos VARELA si intra Łukasz SZUKAŁA
In minutul 62, schimbare, iese atacant Deivydas MATULEVIČIUS si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei PREPELIȚĂ si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 65, schimbare, iese si intra Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cătălin IORGA si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 68, schimbare, iese fundaș central Cătălin PÂRVULESCU si intra Viorel NICOARĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 6 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

2 - 0 penalty Claudiu KESERÜ 26’
26’ Cătălin PÂRVULESCU
3 - 0 Claudiu KESERÜ 34’
53’ Deivydas MATULEVIČIUS
Fernando VARELA
Łukasz SZUKAŁA
57’
62’ Deivydas MATULEVIČIUS
Mihăiță ROMAN II
Andrei PREPELIȚĂ
Răzvan GRĂDINARU
63’
4 - 0 Claudiu KESERÜ 64’

Alexandru CHIPCIU
65’
68’ Laurențiu IORGA
Alin BULEICĂ
68’ Cătălin PÂRVULESCU