Arbitri asistenţi Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Marius Bobe (Videle)
Arbitru observator Marian Balaci (Turnu-Severin)
Observator Ion Craiu (Bucureşti)
Spectatori 2.000

Meciul din data 16.08.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Piteşti) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Marius Bobe (Videle).

Astra Giurgiu: William Douglas DE AMORIM, Seidu YAHAYA, Takayuki SETO, Vasileios PLIATSIKAS, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Valerică Marius GĂMAN, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Gabriel Nicolae ENACHE, Marian CRISTESCU, Syam Habib BEN YOUSSEF si rezervele: Alexandru IONIŢĂ II, Laurențiu Daniel RUS, Cristian Daniel OROŞ, Sadat BUKARI, Dănuț Dumitru COMAN, Constantin Valentin BUDESCU, Denis ALIBEC.

FC Politehnica Iași: Ionuț Cosmin VOICU, Alessandro CAPARCO, WESLEY Lopes Da Silva, Adrian OLAH, Clement PĂLIMARU, Iulian Adrian VLADU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Cristian Lucian MUNTEANU, Alexandru CREŢU, Alexandru Teofil CIUCUR, Gabriel BOSOI si rezervele: Florin Constantin PLĂMADĂ, Daniel Ionuț NOVAC, Branko GRAHOVAC, Leonard DOBRE, Alexandru Mugurel DEDU, Narcis Iulian BĂDIC, Dulee JOHNSON.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Takayuki SETO (mijlocaș defensiv). In minutul 16 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Kehinde Abdul FATAI Feyi (atacant). In minutul 40 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adrian OLAH si intra Alexandru Mugurel DEDU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru CREŢU si intra Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Cristian Lucian MUNTEANU (fundaș central). In minutul 64 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese fundaș central Valerică Marius GĂMAN si intra Cristian Daniel OROŞ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Denis ALIBEC
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Marius CĂLUGĂRU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, William Douglas DE AMORIM
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cristian Lucian MUNTEANU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Laurențiu Daniel RUS

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

2 - 0 Kehinde FATAI 40’
46’ Adrian OLAH
Alexandru DEDU
46’ Alexandru CREŢU
Daniel NOVAC
Júnior MORAIS 63’
2 - 1 64’ Cristian MUNTEANU
Valerică GĂMAN
Cristian OROŞ
68’
Marian CRISTESCU
Denis ALIBEC
69’
75’ Alexandru CIUCUR
Marius CĂLUGĂRU
William DE AMORIM 77’
80’ Cristian MUNTEANU