Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Gheorghe (Bucureşti)
Arbitru observator Florin Miron (Bucureşti)
Observator Leonard Nemţeanu (Bucureşti)
Spectatori 2.000

Meciul din data 17.08.2014 dintre echipele Oțelul Galați si FC Botoșani se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (Bucureşti) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Gheorghe (Bucureşti).

Oțelul Galați: Constantin MIŞELĂRICU, Alexandru TUDORIE, Alexandru Florian ZAHARIA, Daniel POPESCU, Dragoş Mihai PLOPEANU, Ivan PECHA, George Andrei MIRON, Karol KARLÍK, Stelian Nicolae CUCU, Cristian CRISTEA, Marcel AVDIĆ si rezervele: Paulo Dinarte Gouveia Pestana "PAULINHO", Enes ŠIPOVIČ, Serkan ÇIFTÇI, Silviu ILIE, Vasile GHEORGHE, Gabriel ABRAHAM, Cosmin Valentin STOIAN.

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Florin Dorin ACSINTE, Răzvan TINCU, Andrei Alexandru PATACHE, Sergiu Adrian OLTEAN, Michael NGADEU-NGADJUI, Cristian DANCI, Vasile Marius CURILEAC, Marius Marian CROITORU, Paul Ștefan BATIN, Attila László HADNAGY si rezervele: Armand ŞVICHI, Quenten MARTINUS, Sergiu Victor HOMEI, David Beniamin LAZAR, Petre Daniel IVANOVICI, István Sándor FÜLÖP, Mihai Cătălin BORDEIANU.

In minutul 23, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Alexandru PATACHE si intra Sergiu Victor HOMEI
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cristian DANCI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Sergiu Adrian OLTEAN si intra Quenten MARTINUS
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marcel AVDIĆ si intra Vasile GHEORGHE
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Constantin MIŞELĂRICU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Quenten MARTINUS (rezervă). In minutul 65 al partidei dintre Oțelul Galați si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Daniel POPESCU
In minutul 74, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Serkan ÇIFTÇI
In minutul 81, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 83, schimbare, iese fundaș central Ivan PECHA si intra Paulo Dinarte Gouveia Pestana "PAULINHO"
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Marian CROITORU
In minutul 85, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, George Andrei MIRON. Oțelul Galați va trebui sa trebui sa joace restul de 5 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Petre Daniel IVANOVICI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

HADNAGY
23’ Andrei PATACHE
Sergiu HOMEI
45+2’ Cristian DANCI