Arbitri asistenţi Miclos Nagy (Cluj-Napoca), Bogdan Velicu (Bucureşti)
Arbitru observator Florin Dreve (Cluj-Napoca)
Observator Mihai Stancu (Bucureşti)
Spectatori 3.000

Meciul din data 24.08.2014 dintre echipele Rapid București si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy (Cluj-Napoca), Bogdan Velicu (Bucureşti).

Rapid București: Mircea Alexandru BORNESCU, Andrei Simion TÂNC, Marian STOICA, Cătălin Mihai SAVIN, Iulian ROȘU, Valentin Marian NEGRU, Ioan MERA, Emil Cosmin DICĂ, Alexandru Cătălin COMAN, Sebastian Cristian COJOCNEAN, Andrei Cosmin CIOLACU si rezervele: Nicolae VASILE, Mădălin Florin MARTIN, Dan SĂNDULESCU, Daniel Cristian LUNG, Virgil Andrei DRĂGHIA, Florin CĂLIN, Laurențiu Cosmin BUȘ.

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Daniel OROŞ, Laurențiu Daniel RUS, Takayuki SETO, Seidu YAHAYA, Syam Habib BEN YOUSSEF si rezervele: Vincent Fabien LABAN Bounayre, Sadat BUKARI, Dănuț Dumitru COMAN, Marian CRISTESCU, Elliot GRANDIN, Vasileios PLIATSIKAS, Alexandru ȚIGĂNAȘU.

In minutul 21, schimbare, iese atacant Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Sadat BUKARI
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 29, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Rapid București, Marian STOICA. Rapid București va trebui sa trebui sa joace restul de 61 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 33, schimbare, iese mijlocaș central Iulian ROȘU si intra Nicolae VASILE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de William Douglas DE AMORIM (mijlocaș stânga). In minutul 42 al partidei dintre Rapid București si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Sadat BUKARI
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Ioan MERA
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Takayuki SETO
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Nicolae VASILE
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Cristian COJOCNEAN si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Elliot GRANDIN
In minutul 74, schimbare, iese atacant Andrei Cosmin CIOLACU si intra Mădălin Florin MARTIN
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Emil Cosmin DICĂ
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Marian CRISTESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Elliot GRANDIN (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre Rapid București si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

FATAI
21’ Kehinde FATAI
Sadat BUKARI
26’ Constantin BUDESCU
Andrei CIOLACU 27’
Marian STOICA 29’
Iulian ROȘU
Nicolae VASILE
33’
0 - 1 42’ William DE AMORIM
45’ Sadat BUKARI
Ioan MERA 49’
52’ Takayuki SETO
Nicolae VASILE 59’
Sebastian COJOCNEAN
Laurențiu BUȘ
64’
68’ Cristian OROŞ
74’ Constantin BUDESCU