Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu (Bucureşti), Bogdan Gheorghe (Bucureşti)
Arbitru observator Marcel Bîrsan (Bucureşti)
Observator Dan Potocianu (Reşiţa)
Spectatori 5.000

Meciul din data 24.08.2014 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu (Bucureşti), Bogdan Gheorghe (Bucureşti).

CS Universitatea Craiova: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Sebastian Zoltán ACHIM, Nicuşor Silviu BANCU, Pablo Daniel BRANDÁN, Bojan BRAĆ, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Costin Romeo CURELEA, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, MADSON Henrique Nascimento Santos, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU si rezervele: Stephane ACKA, Ovidiu Liviu DĂNĂNAE, Viorel FERFELEA, Andrei Virgil IVAN, Andrei Dumitru SIN, Cătălin George STRATON, Nerijus VALSKIS.

Petrolul Ploiești: Sony MUSTIVAR, Jean-Sony ALCÉNAT, Victoraș ASTAFEI, Jean-Alain Andre FANCHONE, GERALDO Washington Regufe Alves, GERSON Guimarães Ferreira Júnior, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Peterson dos Santos PEÇANHA, Njongo Lobe PRISO Doding , Toto Adaruns TAMUZ Temile , Juan Ángel ALBÍN Leites si rezervele: Alberto COBREA, Pablo DE LUCAS Torres, Adrian MUTU, Patrick N'KOYI-Kiabu, Ionuț Andrei PETELEU, Mourad SATLI, FILIPE Andrade TEIXEIRA.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 15, schimbare, iese fundaș stânga Jean-Alain Andre FANCHONE si intra Mourad SATLI
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș stânga Victoraș ASTAFEI si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Njongo Lobe PRISO Doding si intra Adrian MUTU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Pablo Daniel BRANDÁN
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Juan Ángel ALBÍN Leites
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bojan BRAĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Juan Ángel ALBÍN Leites (mijlocaș central). In minutul 68 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Andrei Virgil IVAN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Pablo Daniel BRANDÁN si intra Viorel FERFELEA
In minutul 8, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Toto Adaruns TAMUZ Temile (atacant). In minutul 83 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Petrolul Ploiești, scorul devine 0 - 2.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Costin Romeo CURELEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.

Cosmin FRĂSINESCU 11’
15’ Jean-Alain FANCHONE
Mourad SATLI
51’ Victoraș ASTAFEI