Arbitru Adrian Illyeş
Arbitri asistenţi Aurel Oniţă, Ciprian Danşa
Arbitru observator Eduard Dumitrescu
Observator Romulus Gabor

Meciul din data 25.08.2014 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Illyeş impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniţă, Ciprian Danşa.

CFR 1907 Cluj: Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Ionuț Alin RADA, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Aitor MONROY Rueda, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Grégory Victor TADÉ, Mateo SUŠIĆ si rezervele: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Mirko IVANOVSKI, Cornel Alexandru ENE, Florin Constantin COSTEA, CHRISTIAN da Silva Fiel, Remo AMADIO.

Gaz metan Mediaș: Aymen TAHAR, Cristian TODEA, Jasmin TRTOVAC, Alexandru BUZIUC, Valentin Iulian CREȚU, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Sergiu Horațiu MUTH, Ciprian Cătălin PETRE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Loránd Jószef SZILÁGYI si rezervele: Azdren LLULLAKU, Răzvan George AVRAM, Miloš BUCHTA, Ionuț Arghir BUZEAN, Andrei Ștefan ENESCU, Ahmed MUJDRAGIĆ, Dan Mihai ROMAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Ciprian Cătălin PETRE (mijlocaș stânga). In minutul 16 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru BUZIUC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo (atacant). In minutul 41 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Antonio JAKOLIŠ si intra Florin Constantin COSTEA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ionuț Justinian LARIE (fundaș central). In minutul 52 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Roberto ROMEO si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra CHRISTIAN da Silva Fiel
In minutul 63, schimbare, iese atacant Alexandru BUZIUC si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Loránd Jószef SZILÁGYI
In minutul 67, CFR 1907 Cluj - Gaz metan Mediaș, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Cristian TODEA si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 70, schimbare, iese atacant Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo si intra Mirko IVANOVSKI
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 84, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sergiu Horațiu MUTH. Gaz metan Mediaș va trebui sa trebui sa joace restul de 6 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ (mijlocaș central). In minutul 85 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, scorul devine 4 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Sulley MUNIRU 34’
37’ Alexandru BUZIUC
1 - 1 GUIMA 41’
Antonio JAKOLIŠ
Florin COSTEA
46’
2 - 1 Ionuț LARIE 52’
57’ Roberto ROMEO
Azdren LLULLAKU
Sulley MUNIRU
CHRISTIAN
61’
63’ Alexandru BUZIUC