Arbitri asistenţi Marius Nicoară (Băile Herculane), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Florin Miron (Bucureşti)
Observator Marian Bucurescu (Bucureşti)
Spectatori 1.000

Meciul din data 22.08.2014 dintre echipele FC Brașov si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Braşov pe stadionul Tineretului. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Balaci (Turnu-Severin) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (Băile Herculane), Gabriel Bârjac (Zalău).

FC Brașov: Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Cătălin Constantin MUNTEANU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Alexandru Ion VAGNER, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Mislav LEKO, Daniel Ionuț BARNA, Mugurel Mihai BUGA, Liviu Adrian GANEA, Ștefan Costel GRIGORIE, Florin IACOB si rezervele: Daniel MUTU, Diogo de Almeida SANTOS, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Adnan AGANOVIĆ, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Călin Virgil CRISTEA, Rareș ENCEANU.

ASA Târgu-Mureș: Ionuț BALAUR, Claudiu Vasile BUMBA, Marius Marcel CONSTANTIN, Nicolás Martín GOROBSOV, Adrian Ioan HORA, Ousmane N'DOYE, László SEPSI, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ianis Alin ZICU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Javier VELAYOS Rodríguez si rezervele: Patrice Emery Fongang FEUSSI, Dorin Ioan GOGA, Dănuț Costinel Ionuț GUGU, Bruno MARTINS de Jesus, AMAURI Morais Pereira, Adrian Ioan VICIU, Adrian Ioan SĂLĂGEANU.

In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bruno Alexandre Marques MADEIRA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Ștefan Costel GRIGORIE (mijlocaș central). In minutul 38 al partidei dintre FC Brașov si ASA Târgu-Mureș, FC Brașov deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Claudiu Vasile BUMBA (mijlocaș dreapta). In minutul 4 al partidei dintre FC Brașov si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 40, schimbare, iese fundaș stânga Daniel Ionuț BARNA si intra Adnan AGANOVIĆ
In minutul 46, schimbare, iese atacant Liviu Adrian GANEA si intra Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Mislav LEKO
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Ianis Alin ZICU si intra AMAURI Morais Pereira
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, László SEPSI
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mugurel Mihai BUGA si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Marian Constantin CONSTANTINESCU (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre FC Brașov si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ousmane N'DOYE si intra Bruno MARTINS de Jesus
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Dorian VOICULEŢ si intra Dorin Ioan GOGA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ionuț BALAUR
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Florin IACOB

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Brașov.

HORA
32’ Nicolás GOROBSOV
Bruno MADEIRA 34’
1 - 0 Ștefan GRIGORIE 38’
1 - 1 4’ Claudiu BUMBA
Daniel BARNA
Adnan AGANOVIĆ
40’
Liviu Adrian GANEA
Marian CONSTANTINESCU
46’
Mislav LEKO 56’
58’ Ianis ZICU
AMAURI
62’ László SEPSI
Mugurel BUGA
Cătălin ŢÂRĂ
65’
2 - 1 Marian CONSTANTINESCU 77’
78’ Ousmane N'DOYE
Bruno MARTINS
82’ Claudiu VOICULEŢ