FC Botoșani - Universitatea Cluj - 24.08.2014 English version
Data disputării 24.08.2014 - 17:00
Localitatea Botoșani
Arbitru Adrian Cojocaru (Galaţi)
Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Râmnicu-Vâlcea), Andrei Constantinescu (Bucureşti)
Arbitru observator Iulian Călin (Ştefăneşti)
Observator Cristian Vasc (Târgu-Lăpuş)
Spectatori 1.000

Meciul din data 24.08.2014 dintre echipele FC Botoșani si Universitatea Cluj se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Cojocaru (Galaţi) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Râmnicu-Vâlcea), Andrei Constantinescu (Bucureşti).

FC Botoșani: Vasile Marius CURILEAC, Michael NGADEU-NGADJUI, Quenten MARTINUS, Petre Daniel IVANOVICI, Sebastian Florin IANC, Sergiu Victor HOMEI, Cristian DANCI, Paul Ștefan BATIN, Florin Dorin ACSINTE, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, David Beniamin LAZAR, Marius Marian CROITORU, Mihai Cătălin BORDEIANU, Marian ANGHELINA, Armand ŞVICHI, Sergiu Adrian OLTEAN.

Universitatea Cluj: Emil Ducu NINU, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Dino ŠKVORC, Róbert VESELOVSKY, Nicolae Constantin MUȘAT, Justin Junior MENGOLO, Andrei LUNGU, Petar JOVANOVIĆ, Andreas Cristian CALCAN, Karim Abdel BOUTADJINE, Dan Mihai BUCȘĂ si rezervele: Saša STOJANOVIĆ, Vladimir George NICULESCU, Ionuț NEAG, Emil Gabriel JULA, Raul Răzvan COSTIN, Florin Vasile ACHIM, Vasilică CRISTOCEA.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Andreas Cristian CALCAN
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian Florin IANC si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Petre Daniel IVANOVICI si intra Armand ŞVICHI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Andreas Cristian CALCAN si intra Saša STOJANOVIĆ
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cristian DANCI
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Paul Ștefan BATIN
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Róbert VESELOVSKY
In minutul 72, FC Botoșani - Universitatea Cluj, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dan Mihai BUCȘĂ si intra Vasilică CRISTOCEA
In minutul 78, schimbare, iese atacant Justin Junior MENGOLO si intra Emil Gabriel JULA
In minutul 84, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

MENGOLO
10’ Andreas CALCAN
Florin ACSINTE 18’
Sebastian IANC
Marius CROITORU
46’
Petre IVANOVICI
Armand ŞVICHI
46’
46’ Andreas CALCAN
Saša STOJANOVIĆ
Cristian DANCI 52’
Paul BATIN 53’
72’ Róbert VESELOVSKY
1 - 0 penalty Gabriel VAȘVARI 72’