Arbitri asistenţi Adrian Popescu (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Teodora Albon (Cluj-Napoca)
Observator Valer Sulea (Braşov)
Spectatori 2.000

Meciul din data 31.08.2014 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si FC Botoșani se disputa in localitatea Târgu-Mureş pe stadionul TransSil. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (Bucureşti) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Popescu (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui).

ASA Târgu-Mureș: Adrian Ioan HORA, Dorin Ioan GOGA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marius Marcel CONSTANTIN, Florin BEJAN, Gabriel Stelian MUREŞAN, Ianis Alin ZICU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, László SEPSI, Ousmane N'DOYE, Bruno MARTINS de Jesus si rezervele: Nicolás Martín GOROBSOV, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Javier VELAYOS Rodríguez, Adrian Ioan SĂLĂGEANU, János József SZÉKELY, AMAURI Morais Pereira, Adrian Ioan VICIU.

FC Botoșani: Sergiu Victor HOMEI, Cristian DANCI, Quenten MARTINUS, Michael NGADEU-NGADJUI, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, István Sándor FÜLÖP, Vasile Marius CURILEAC, Marius Marian CROITORU, Paul Ștefan BATIN, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Sebastian Florin IANC, Attila László HADNAGY, David Beniamin LAZAR, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Sergiu Adrian OLTEAN, Armand ŞVICHI, Marian ANGHELINA.

In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sergiu Victor HOMEI
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ousmane N'DOYE (mijlocaș central). In minutul 36 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Botoșani, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cristian DANCI
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ianis Alin ZICU si intra János József SZÉKELY
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Sergiu Victor HOMEI si intra Marian ANGHELINA
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Paul Ștefan BATIN
In minutul 64, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Attila László HADNAGY
In minutul 69, schimbare, iese atacant Bruno MARTINS de Jesus si intra Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian Ioan HORA si intra AMAURI Morais Pereira
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (rezervă). In minutul 78 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marius Marian CROITORU si intra Sebastian Florin IANC
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ousmane N'DOYE (mijlocaș central). In minutul 85 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ousmane N'DOYE
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Quenten MARTINUS

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

BATIN
33’ Sergiu HOMEI
1 - 0 Ousmane N'DOYE 36’
43’ Cristian DANCI
Gabriel MUREȘAN 45’
Ianis ZICU
János SZÉKELY
46’
46’ Sergiu HOMEI
Marian ANGHELINA
60’ Paul BATIN
64’ Paul BATIN
Attila HADNAGY
Bruno MARTINS
Nicolás GOROBSOV
69’
Adrian HORA
AMAURI
73’
1 - 1 78’ Attila HADNAGY
80’ Marius CROITORU
Sebastian IANC
2 - 1 Ousmane N'DOYE 85’
Ousmane N'DOYE 86’
Nicolás GOROBSOV 90’
90+3’ Quenten MARTINUS