Arbitri asistenţi Gabriel Stroe (Piteşti), Marius Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel)
Observator Constantin Stătescu (Bucureşti)
Spectatori 2.500

Meciul din data 30.08.2014 dintre echipele Dinamo București si FC Brașov se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Stroe (Piteşti), Marius Marchidanu (Brăila).

Dinamo București: Alexandre Benjamin DURIMEL, Andrei CORDOȘ, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Kamil BILIŃSKI, Collins Ngoran Suiru FAI, Francisco WANDERSON Miranda, Cosmin Gabriel MATEI, Alexandru Traian MARC, Constantin GRECU, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Dorin ROTARIU si rezervele: BOUBACAR Mansaly, Marius Silviu ALEXE, Ionuț Daniel ȘERBAN, Cătălin Ilie SAMOILĂ, Adrian POPA II, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Steliano FILIP.

FC Brașov: Mislav LEKO, Ștefan Costel GRIGORIE, Florin IACOB, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Cătălin Constantin MUNTEANU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Alexandru Ion VAGNER, Liviu Adrian GANEA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: Rareș ENCEANU, Daniel MUTU, Diogo de Almeida SANTOS, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Mugurel Mihai BUGA, Daniel Ionuț BARNA.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Andrei CORDOȘ (fundaș central). In minutul 34 al partidei dintre Dinamo București si FC Brașov, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Kamil BILIŃSKI si intra Marius Silviu ALEXE
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Mugurel Mihai BUGA
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Constantin MUNTEANU si intra Alexandru Cristian CIOCÂLTEU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Cosmin Gabriel MATEI (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Dinamo București si FC Brașov, scorul devine 2 - 0.
In minutul 67, schimbare, iese atacant Ștefan Costel GRIGORIE si intra Rareș ENCEANU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central ELTON Charles Figueiredo da Silva si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 79, schimbare, iese atacant Cosmin Gabriel MATEI si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Adnan AGANOVIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 87 al partidei dintre Dinamo București si FC Brașov, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Alexandru Ion VAGNER

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

Marius ALEXE
46’
53’ Marian CONSTANTINESCU
Mugurel BUGA
59’ Cătălin MUNTEANU
Alexandru CIOCÂLTEU
2 - 0 Cosmin MATEI 63’
67’ Ștefan GRIGORIE
Rareș ENCEANU
Da Silva ELTON
Ionuț ȘERBAN
70’
Cosmin MATEI
Bogdan GAVRILĂ
79’
2 - 1 87’ Adnan AGANOVIĆ
90’ Alexandru VAGNER