Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Gero Szabo (Cluj-Napoca)
Arbitru observator Teodor Crăciunescu (Râmnicu-Vâlcea)
Observator Marian Ivan
Spectatori 3.000

Meciul din data 31.08.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia-Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Gero Szabo (Cluj-Napoca).

Astra Giurgiu: Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Sadat BUKARI, Constantin Valentin BUDESCU, Syam Habib BEN YOUSSEF, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Takayuki SETO, Laurențiu Daniel RUS, Cristian Daniel OROŞ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR. si rezervele: Denis ALIBEC, Elliot GRANDIN, Marian CRISTESCU, Dănuț Dumitru COMAN, Alexandru IONIŢĂ II, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Vasileios PLIATSIKAS.

CS Universitatea Craiova: Ionuț IRIMIA, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, MADSON Henrique Nascimento Santos, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Pablo Daniel BRANDÁN, Nicuşor Silviu BANCU, Costin Romeo CURELEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Sebastian Zoltán ACHIM si rezervele: Mihăiță Păunel PLEŞAN, Cătălin George STRATON, Nerijus VALSKIS, Dacian Șerban VARGA, Stephane ACKA, Viorel FERFELEA, Andrei Virgil IVAN.

In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Pablo Daniel BRANDÁN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Laurențiu Daniel RUS si intra Vasileios PLIATSIKAS
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Sadat BUKARI (atacant). In minutul 50 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 59 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, scorul devine 3 - 0.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vasileios PLIATSIKAS
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Dacian Șerban VARGA
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 63, schimbare, iese atacant Sadat BUKARI si intra Elliot GRANDIN
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Viorel FERFELEA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Andrei Virgil IVAN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 84, Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova, scor 4 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Gabriel Nicolae ENACHE (mijlocaș dreapta). In minutul 86 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, scorul devine 5 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Cristian OROŞ 35’
45’ NUNO ROCHA
45’ Pablo BRANDÁN
1 - 0 Constantin BUDESCU 45’
Laurențiu RUS
Vasileios PLIATSIKAS
46’
2 - 0 Sadat BUKARI 50’
3 - 0 Constantin BUDESCU 59’
Vasileios PLIATSIKAS 60’
61’ Alexandru BĂLUȚĂ