Arbitri asistenţi Valentin Avram, Marius Nicoară
Arbitru observator Cristian Nica
Observator Viorel Ilinca
Spectatori 4.500

Meciul din data 01.09.2014 dintre echipele Oțelul Galați si Rapid București se disputa in localitatea Galaţi pe stadionul Oţelul. in fata a 4.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Chivulete impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram, Marius Nicoară.

Oțelul Galați: Ciprian Ștefan MILEA, Alexandru Florian ZAHARIA, Alexandru TUDORIE, Dragoş Mihai PLOPEANU, Lucian MURGOCI, Andrei Florin MARUS, Stelian Nicolae CUCU, Cristian CRISTEA, Samuel COJOC, Marcel AVDIĆ, Enes ŠIPOVIČ si rezervele: Serkan ÇIFTÇI, Cosmin Valentin STOIAN, Ivan PECHA, Robert MOGLAN, Vasile GHEORGHE, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Mihai ADĂSCĂLIȚEI.

Rapid București: Andrei Simion TÂNC, Mircea Alexandru BORNESCU, Dan SĂNDULESCU, Cătălin Mihai SAVIN, Daniel Gabriel PANCU, Valentin Marian NEGRU, Ioan MERA, Alexandru IACOB, Emil Cosmin DICĂ, Alexandru Cătălin COMAN, Laurențiu Cosmin BUȘ si rezervele: Nicolae VASILE, Iulian ROȘU, Mădălin Florin MARTIN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Florin CĂLIN, Andrei Cosmin CIOLACU, Daniel Cristian LUNG.

GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Cristian CRISTEA (mijlocaș central). In minutul 08 al partidei dintre Oțelul Galați si Rapid București, Oțelul Galați deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Daniel Gabriel PANCU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Ciprian Ștefan MILEA
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Cristian CRISTEA
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dan SĂNDULESCU si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Lucian MURGOCI
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ciprian Ștefan MILEA si intra Mihai ADĂSCĂLIȚEI
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Cristian CRISTEA (mijlocaș central). In minutul 60 al partidei dintre Oțelul Galați si Rapid București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Cătălin COMAN si intra Mădălin Florin MARTIN
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Marcel AVDIĆ
In minutul 69, schimbare, iese atacant Daniel Gabriel PANCU si intra Iulian ROȘU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Iulian ROȘU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Cristian CRISTEA si intra Serkan ÇIFTÇI
In minutul 77, jucatorul echipei Oțelul Galați, Marcel AVDIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Oțelul Galați ramane din minutul 77 in 10 jucatori.
In minutul 79, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Robert MOGLAN
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Dragoş Mihai PLOPEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Oțelul Galați.