Arbitri asistenţi Mircea Orbuleţ, Daniel Mitruţi
Arbitru observator Corneliu Fecioru
Observator Mircea Călin
Spectatori 6.000

Meciul din data 31.08.2014 dintre echipele Petrolul Ploiești si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Ploieşti pe stadionul Ilie Oană. in fata a 6.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colţescu impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleţ, Daniel Mitruţi.

Petrolul Ploiești: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Njongo Lobe PRISO Doding , Mourad SATLI, Patrick N'KOYI-Kiabu, Sony MUSTIVAR, GERSON Guimarães Ferreira Júnior, Alberto COBREA, Jean-Sony ALCÉNAT, Juan Ángel ALBÍN Leites, Pablo DE LUCAS Torres, GERALDO Washington Regufe Alves si rezervele: Toto Adaruns TAMUZ Temile , Ionuț Andrei PETELEU, Gevaro NEPOMUCENO, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, Victoraș ASTAFEI, Marian Dean BEȚA.

CFR 1907 Cluj: Grégory Victor TADÉ, Ionuț Alin RADA, Mateo SUŠIĆ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Aitor MONROY Rueda, Ionuț Justinian LARIE, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Ciprian Ioan DEAC, Antonio JAKOLIŠ, Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo si rezervele: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, CHRISTIAN da Silva Fiel, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Florin Constantin COSTEA, Cornel Alexandru ENE, Mirko IVANOVSKI.

In minutul 09, schimbare, iese mijlocaș central Juan Ángel ALBÍN Leites si intra Gevaro NEPOMUCENO
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Antonio JAKOLIŠ
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Njongo Lobe PRISO Doding
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Aitor MONROY Rueda
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Antonio JAKOLIŠ (mijlocaș stânga). In minutul 40 al partidei dintre Petrolul Ploiești si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, FILIPE Andrade TEIXEIRA
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș stânga). In minutul 54 al partidei dintre Petrolul Ploiești si CFR 1907 Cluj, Petrolul Ploiești reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese atacant Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo si intra Mirko IVANOVSKI
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Antonio JAKOLIŠ si intra CHRISTIAN da Silva Fiel
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mirko IVANOVSKI
In minutul 69, schimbare, iese atacant Patrick N'KOYI-Kiabu si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Florin Constantin COSTEA
In minutul 81, jucatorul echipei Petrolul Ploiești, FILIPE Andrade TEIXEIRA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Petrolul Ploiești ramane din minutul 81 in 10 jucatori.
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 84, jucatorul echipei Petrolul Ploiești, GERALDO Washington Regufe Alves a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Petrolul Ploiești ramane din minutul 84 in 9 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ (atacant). In minutul 85 al partidei dintre Petrolul Ploiești si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 2.
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Alberto COBREA
In minutul 90, schimbare, iese rezervă Gevaro NEPOMUCENO si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Florin Constantin COSTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.