Data disputării 29.08.2014 - 18:30
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaş
Arbitru Marcel Bîrsan (Bucureşti)
Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu (Bucureşti), Andrei Constantinescu (Bucureşti),
Arbitru observator Horaţiu Feşnic (Cluj-Napoca)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 1.000

Meciul din data 29.08.2014 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Mediaş pe stadionul Gaz metan. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (Bucureşti) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu (Bucureşti), Andrei Constantinescu (Bucureşti), .

Gaz metan Mediaș: Cristian TODEA, Loránd Jószef SZILÁGYI, Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Ciprian Cătălin PETRE, Ahmed MUJDRAGIĆ, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Valentin Iulian CREȚU, Alexandru BUZIUC, Jasmin TRTOVAC, Aymen TAHAR si rezervele: Simone GIACOMINI, Dan Mihai ROMAN, Azdren LLULLAKU, Alexandru Doru GREAB, Andrei Ștefan ENESCU, Florin Cristian DAN, Ionuț Arghir BUZEAN.

Pandurii Târgu-Jiu: Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan Marian STANCA, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Dan Nicolae NISTOR, Marko MOMČILOVIĆ, ELTON Constantino Da Silva, Paraskevas CHRISTOU, Alin Florian BULEICĂ, Paul Viorel ANTON, Viorel NICOARĂ si rezervele: Andrei ŞENDROIU, Marian PLEAȘCĂ, Cornel Alexandru PREDESCU, Răzvan Marian NEGRESCU, Deivydas MATULEVIČIUS, Michał GLIWA.

In minutul 20, schimbare, iese fundaș stânga Loránd Jószef SZILÁGYI si intra Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Viorel NICOARĂ
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Alin Florian BULEICĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 35 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Florin Cristian DAN
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aymen TAHAR si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 80, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Marian PLEAȘCĂ
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ahmed MUJDRAGIĆ
In minutul 87, Gaz metan Mediaș - Pandurii Târgu-Jiu, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Cornel Alexandru PREDESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

Ionuț BUZEAN
20’
24’ Viorel NICOARĂ
24’ Mihai RĂDUȚ
0 - 1 35’ Alin BULEICĂ
Ciprian PETRE
Florin DAN
46’
61’ Mihăiță ROMAN II
Aymen TAHAR
Dan ROMAN
63’
74’ Paul ANTON
Deivydas MATULEVIČIUS
80’ Mihăiță ROMAN II