Arbitru Radu Petrescu
Arbitri asistenţi Imre-Laszlo Bucsi, Adrian Ionescu
Arbitru observator Marian Dorobanţu
Observator Iulius Nemţeanu

Meciul din data 30.08.2014 dintre echipele Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu impreuna cu arbitrii asistenti Imre-Laszlo Bucsi, Adrian Ionescu.

Viitorul Constanța: Cristian Marian MANEA, Iulian MAMELE, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Alexandru BUZBUCHI, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Romario Sandu BENZAR, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Florin Lucian TĂNASE, Silviu Gabriel PANĂ, Boban NIKOLOV, Bogdan Alexandru MITREA si rezervele: Dragoș BALAURU, Răzvan MARIN, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Marko ANĐELKOVIĆ, Adrian Alexandru MĂRKUȘ, Ionuț Adrian PUȚANU, Dragoş Ionuţ NEDELCU.

Fotbal Club FCSB: Adrian POPA, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Nicolae Claudiu STANCIU, Łukasz SZUKAŁA, Alin Dorinel TOȘCA, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Andrei PREPELIȚĂ, Srdjan LUCHIN, Gabriel Cristian IANCU, Valentin Alexandru COJOCARU, Nicandro BREEVELD si rezervele: Cornel Emilian RÂPĂ, Robert Alexandru VÂLCEANU, Florin Constantin NIȚĂ, Ionuț NEAGU II, Claudiu Andrei KESERÜ, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Alexandru Cătălin ALDEA.

In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alin Dorinel TOȘCA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 50, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU. Viitorul Constanța va trebui sa trebui sa joace restul de 40 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 51, Viitorul Constanța - Fotbal Club FCSB, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Gabriel Cristian IANCU
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Boban NIKOLOV si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 59, schimbare, iese atacant Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez si intra Adrian Alexandru MĂRKUȘ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian POPA si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicandro BREEVELD
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Claudiu STANCIU si intra Robert Alexandru VÂLCEANU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Silviu Gabriel PANĂ si intra Marko ANĐELKOVIĆ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 87, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru BUZBUCHI. Viitorul Constanța va trebui sa trebui sa joace restul de 3 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 9 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Florin TĂNASE 35’
41’ Alin TOȘCA
46’ Paul PÂRVULESCU
Claudiu KESERÜ
Bogdan ŢÂRU 50’
0 - 1 51’ penalty Gabriel Cristian IANCU
Boban NIKOLOV
Alin CÂRSTOCEA
53’
Nelson BONILLA
Adrian MĂRKUȘ
59’
68’ Adrian POPA
Răzvan GRĂDINARU
73’ Nicandro BREEVELD