Arbitri asistenţi Gabriel Stroe (Piteşti), Alexandru Vodă (Alba-Iulia)
Arbitru observator Florin Miron (Bucureşti)
Observator Cătălin Cursaru (Ploieşti)
Spectatori 4.500

Meciul din data 14.09.2014 dintre echipele Rapid București si Universitatea Cluj se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 4.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Haţegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Stroe (Piteşti), Alexandru Vodă (Alba-Iulia).

Rapid București: Emil Cosmin DICĂ, Cătălin Mihai SAVIN, Iulian ROȘU, Valentin Marian NEGRU, Ioan MERA, Gaston Xavier MENDY, Alexandru IACOB, Alexandru Cătălin COMAN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Mircea Alexandru BORNESCU, Valentin Daniel BALINT si rezervele: Nicolae VASILE, Virgil Andrei DRĂGHIA, Sebastian Cristian COJOCNEAN, Florin CĂLIN, Andrei Cosmin CIOLACU, Dan SĂNDULESCU, Andrei Simion TÂNC.

Universitatea Cluj: Róbert VESELOVSKY, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Ionuț NEAG, Emil Ducu NINU, Saša STOJANOVIĆ, Nicolae Constantin MUȘAT, Justin Junior MENGOLO, Danzell GRAVENBERCH, Vasilică CRISTOCEA, Dan Mihai BUCȘĂ, Petar JOVANOVIĆ si rezervele: Dino ŠKVORC, Paulo Henrique Martins Eugenio "PAULINHO", Leonidas PANAGOPOULOS, Lóránt KOVÁCS, Raul Axente CIUPE, Raul Răzvan COSTIN, Karim Abdel BOUTADJINE.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Emil Ducu NINU
In minutul 32, schimbare, iese atacant Justin Junior MENGOLO si intra Karim Abdel BOUTADJINE
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Alexandru Cătălin COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Laurențiu Cosmin BUȘ (mijlocaș stânga). In minutul 38 al partidei dintre Rapid București si Universitatea Cluj, Rapid București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Emil Cosmin DICĂ si intra Florin CĂLIN
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Vasilică CRISTOCEA
In minutul 60, Rapid București - Universitatea Cluj, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Universitatea Cluj de Nicolae Constantin MUȘAT
In minutul 63, schimbare, iese fundaș dreapta Cătălin Mihai SAVIN si intra Andrei Simion TÂNC
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Saša STOJANOVIĆ
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
In minutul 72, schimbare, iese atacant Valentin Daniel BALINT si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Ioan MERA
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Danzell GRAVENBERCH
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Vasilică CRISTOCEA si intra Raul Răzvan COSTIN
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Florin CĂLIN (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre Rapid București si Universitatea Cluj, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Florin CĂLIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Rapid București.

MENGOLO
23’ Emil NINU
32’ Justin MENGOLO
Karim BOUTADJINE
Alexandru COMAN 36’
1 - 0 Laurențiu BUȘ 38’
Emil DICĂ
Florin CĂLIN
46’
54’ Vasilică CRISTOCEA
1 - 1 60’ penalty Nicolae MUȘAT
Cătălin SAVIN
Andrei TÂNC
63’
67’ Saša STOJANOVIĆ
71’ Nuno VIVEIROS
Valentin BALINT
Andrei CIOLACU
72’
Ioan MERA 80’
80’ Danzell GRAVENBERCH
Laurențiu BUȘ 86’
89’ Vasilică CRISTOCEA