Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Daniel Hulubei
Arbitru observator Nicolae Grigorescu
Observator Dan Potocianu
Spectatori 10.000

Meciul din data 13.09.2014 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 10.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru István Kovács impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Daniel Hulubei.

CFR 1907 Cluj: Grégory Victor TADÉ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Antonio JAKOLIŠ, Aitor MONROY Rueda, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Ionuț Alin RADA, Mateo SUŠIĆ, Ionuț Justinian LARIE si rezervele: CHRISTIAN da Silva Fiel, Florin Constantin COSTEA, Cornel Alexandru ENE, Mirko IVANOVSKI, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Sadat BUKARI, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Daniel OROŞ, Vasileios PLIATSIKAS, Takayuki SETO, Alassane TOURÉ si rezervele: Elliot GRANDIN, Giannis ARABATZIS, Syam Habib BEN YOUSSEF, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Gheorghe Mihai FLORESCU, Laurențiu Daniel RUS.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (mijlocaș dreapta). In minutul 34 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ (atacant). In minutul 44 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Sadat BUKARI si intra Kehinde Abdul FATAI Feyi
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Alassane TOURÉ si intra Syam Habib BEN YOUSSEF
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de William Douglas DE AMORIM (mijlocaș stânga). In minutul 47 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ciprian Ioan DEAC si intra Florin Constantin COSTEA
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Antonio JAKOLIŠ si intra Mirko IVANOVSKI
In minutul 65, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Syam Habib BEN YOUSSEF. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace restul de 25 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sulley Ali Sariki MUNIRU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo (atacant). In minutul 77 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, scorul devine 3 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese atacant Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo si intra CHRISTIAN da Silva Fiel
In minutul 8, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alassane TOURÉ
In minutul 9, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 90+1, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vasileios PLIATSIKAS. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 9 jucatori.
In minutul 90+1, CFR 1907 Cluj - Astra Giurgiu, scor 4 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

1 - 0 Ciprian DEAC 34’
43’ Gabriel ENACHE
2 - 0 Grégory TADÉ 44’
46’ Sadat BUKARI
Kehinde FATAI
46’ Alassane TOURÉ
Syam BEN YOUSSEF
2 - 1 47’ William DE AMORIM
Ciprian DEAC
Florin COSTEA
52’
Antonio JAKOLIŠ
Mirko IVANOVSKI
62’
65’ Syam BEN YOUSSEF
Sulley MUNIRU 72’
3 - 1 GUIMA 77’
GUIMA
CHRISTIAN
78’
8’ Alassane TOURÉ
9’ Júnior MORAIS
90+1’ Vasileios PLIATSIKAS
4 - 1 penalty Grégory TADÉ 90+1’