Arbitri asistenţi Octavian Şovre, Sebastian Stoianov
Arbitru observator Marian Dorobanţu
Observator Cătălin Popa
Spectatori 3.000

Meciul din data 14.09.2014 dintre echipele FC Politehnica Iași si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Iaşi pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Şovre, Sebastian Stoianov.

FC Politehnica Iași: Alexandru CREŢU, Alexandru Teofil CIUCUR, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI, WESLEY Lopes Da Silva, Ionuț Cosmin VOICU, Adrian OLAH, Daniel Ionuț NOVAC, Cristian Lucian MUNTEANU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Valentin Costin DIMA, Marius CĂLUGĂRU, Valentin COȘEREANU, Lukács BŐLE, Branko GRAHOVAC, Leonard DOBRE, Bogdan Valentin VIŞA.

ASA Târgu-Mureș: Gabriel Stelian MUREŞAN, Ousmane N'DOYE, László SEPSI, Adrian Ioan VICIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Ianis Alin ZICU, Adrian Ioan HORA, Dorin Ioan GOGA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marius Marcel CONSTANTIN, Florin BEJAN si rezervele: Nicolás Martín GOROBSOV, AMAURI Morais Pereira, János József SZÉKELY, Javier VELAYOS Rodríguez, Claudiu Vasile BUMBA, Ciprian Marius BOTOŞER, Mircea Ionuț AXENTE.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Adrian Ioan HORA
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ousmane N'DOYE (mijlocaș central). In minutul 30 al partidei dintre FC Politehnica Iași si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel BOSOI si intra Valentin Costin DIMA
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Dorin Ioan GOGA
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Dorian VOICULEŢ si intra Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 59, schimbare, iese atacant Ianis Alin ZICU si intra Claudiu Vasile BUMBA
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Dorin Ioan GOGA (atacant). In minutul 64 al partidei dintre FC Politehnica Iași si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 0 - 2.
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 72, schimbare, iese atacant WESLEY Lopes Da Silva si intra Leonard DOBRE
In minutul 76, schimbare, iese fundaș central Cristian Lucian MUNTEANU si intra Bogdan Valentin VIŞA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Ousmane N'DOYE si intra AMAURI Morais Pereira
In minutul 82, FC Politehnica Iași - ASA Târgu-Mureș, scorul este 1 - 2. Autogol, inscris de Adrian Ioan HORA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Florin BEJAN
In minutul 9, FC Politehnica Iași - ASA Târgu-Mureș, scorul este 2 - 2. Autogol, inscris de Florin BEJAN
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, László SEPSI
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Patrice Emery Fongang FEUSSI

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

GOGA
14’ Adrian HORA
0 - 1 30’ Ousmane N'DOYE
34’ Claudiu VOICULEŢ
Ionuţ VOICU 43’
Gabriel BOSOI
Valentin DIMA
46’
48’ Dorin GOGA
51’ Claudiu VOICULEŢ
Nicolás GOROBSOV
59’ Ianis ZICU
Claudiu BUMBA
0 - 2 64’ Dorin GOGA
69’ Gabriel MUREȘAN
Lopes WESLEY
Leonard DOBRE
72’
Cristian MUNTEANU
Bogdan VIŞA
76’
78’ Ousmane N'DOYE
AMAURI
1 - 2 82’ autogol Adrian HORA
86’ Florin BEJAN
2 - 2 9’ autogol Florin BEJAN
90+2’ László SEPSI
90+3’ Patrice FEUSSI