Arbitri asistenţi Cristian Marchidanu, Adrian Popescu
Arbitru observator Alexandru Deaconu
Observator Romulus Chihaia
Spectatori 3.000

Meciul din data 12.09.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Bucureşti pe stadionul Steaua. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert Dumitru impreuna cu arbitrii asistenti Cristian Marchidanu, Adrian Popescu.

Fotbal Club FCSB: Nicandro BREEVELD, Giedrius ARLAUSKIS, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Claudiu Andrei KESERÜ, Iasmin LATOVLEVICI, Srdjan LUCHIN, Adrian POPA, Raul Andrei RUSESCU, Cornel Emilian RÂPĂ, Łukasz SZUKAŁA, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN si rezervele: Robert Alexandru VÂLCEANU, Valentin Alexandru COJOCARU, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Cristian IANCU, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Nicolae Claudiu STANCIU, Paul PAPP.

Gaz metan Mediaș: Ionuț Arghir BUZEAN, Alexandru BUZIUC, Valentin Iulian CREȚU, Andrei Ștefan ENESCU, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Ahmed MUJDRAGIĆ, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Cristian TODEA, Jasmin TRTOVAC, Răzvan George AVRAM si rezervele: Simone GIACOMINI, Miloš BUCHTA, Iulian Lucian CRISTEA, Florin Cristian DAN, Azdren LLULLAKU, Ciprian Cătălin PETRE, Dan Mihai ROMAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Raul Andrei RUSESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN (mijlocaș defensiv). In minutul 49 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (atacant). In minutul 61 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 0.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Ștefan ENESCU si intra Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 68, schimbare, iese rezervă Azdren LLULLAKU si intra Roberto ROMEO
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (rezervă). In minutul 69 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 1.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 76, schimbare, iese atacant Cosimo Andrea FIGLIOMENI si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 83, schimbare, iese fundaș central Srdjan LUCHIN si intra Paul PAPP
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Raul Andrei RUSESCU si intra Robert Alexandru VÂLCEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Lucian SÂNMĂRTEAN 63’
65’ Andrei ENESCU
Iulian CRISTEA
68’ Azdren LLULLAKU
Roberto ROMEO
3 - 1 69’ Azdren LLULLAKU
Lucian SÂNMĂRTEAN
Nicușor STANCIU
74’
76’ Cosimo FIGLIOMENI