Arbitri asistenţi Miklós Nagy, Mihai Marica
Arbitru observator Ioan Onicaş
Observator Mihai Stancu
Spectatori 2.000

Meciul din data 15.09.2014 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescu. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horaţiu Feşnic impreuna cu arbitrii asistenti Miklós Nagy, Mihai Marica.

Pandurii Târgu-Jiu: Alin Florian BULEICĂ, Răzvan Marian STANCA, Paul Viorel ANTON, Paraskevas CHRISTOU, ELTON Constantino Da Silva, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Marian PLEAȘCĂ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Marko MOMČILOVIĆ si rezervele: ERICO Constantino da Silva, Michał GLIWA, Laurențiu Cătălin IORGA, Deivydas MATULEVIČIUS, Nejc MEVLJA, Cornel Alexandru PREDESCU, Gezim SHALAJ.

Petrolul Ploiești: Sony MUSTIVAR, Victoraș ASTAFEI, Alberto COBREA, Pablo DE LUCAS Torres, Jean-Alain Andre FANCHONE, GERSON Guimarães Ferreira Júnior, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Adrian MUTU, Mourad SATLI, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Jean-Sony ALCÉNAT si rezervele: Marian Dean BEȚA, Sebastián Agustín GALLEGOS Berriel, Gevaro NEPOMUCENO, Rodrigo PASTORINI de León, Ionuț Andrei PETELEU, Peterson dos Santos PEÇANHA, Njongo Lobe PRISO Doding .

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 3 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Petrolul Ploiești, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Mourad SATLI
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Pablo DE LUCAS Torres (mijlocaș defensiv). In minutul 43 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Rodrigo PASTORINI de León
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Victoraș ASTAFEI si intra Njongo Lobe PRISO Doding
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alin Florian BULEICĂ si intra Gezim SHALAJ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra ERICO Constantino da Silva
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian MUTU si intra Gevaro NEPOMUCENO
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Pablo DE LUCAS Torres

1 - 0 Mihăiță ROMAN II 3’
38’ Mourad SATLI
1 - 1 43’ Pablo DE LUCAS
58’ Laurențiu MARINESCU
Rodrigo PASTORINI
60’ Victoraș ASTAFEI