Arbitru Alexandru Tudor
Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, George Neacşu
Arbitru observator Adrian Vidan
Observator Marcel Vasile

Meciul din data 13.09.2014 dintre echipele Viitorul Constanța si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, George Neacşu.

Viitorul Constanța: Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Silviu Gabriel PANĂ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Bogdan Alexandru MITREA, Iulian MAMELE, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Romario Sandu BENZAR, Dragoș BALAURU, Marko ANĐELKOVIĆ, Boban NIKOLOV, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Dragoş Ionuţ NEDELCU, Sergiu Alexandru NEACŞA, Adrian Alexandru MĂRKUȘ, Răzvan MARIN, Cătălin Vasile CĂBUZ, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Adrian Florin PIȚ.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Andrei Vlăduț PAVEL, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Vaidas SLAVICKAS, Andrei Ovidiu MARC, Bojan JOVIĆ, Alexandru ICHIM, Adrian Ion GHEORGHIU, Oleg CLONIN, George CÂRJAN, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu, Doru POPADIUC, Marius Gheorghe ONCIU, Tudor MÂNDRUŞCĂ, Lucian Cristian CAZAN, Nicolae CALANCEA.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre Viitorul Constanța si Ceahlăul Piatra-Neamț, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Andrei Vlăduț PAVEL si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 53 al partidei dintre Viitorul Constanța si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 2 - 0.
In minutul 54, schimbare, iese atacant Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez si intra Adrian Alexandru MĂRKUȘ
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Ion GHEORGHIU si intra Doru POPADIUC
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central George CÂRJAN si intra Tudor MÂNDRUŞCĂ
In minutul 71, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Boban NIKOLOV. Viitorul Constanța va trebui sa trebui sa joace restul de 19 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Marko ANĐELKOVIĆ si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Doru POPADIUC
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 90+5, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Tudor MÂNDRUŞCĂ. Ceahlăul Piatra-Neamț va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

1 - 0 Florin TĂNASE 30’
46’ Andrei PAVEL
Cătălin ȘTEFĂNESCU
2 - 0 Alexandru MITRIȚĂ 53’
Nelson BONILLA
Adrian MĂRKUȘ
54’
63’ Adrian GHEORGHIU
Doru POPADIUC
Alexandru MITRIȚĂ
Alin CÂRSTOCEA
68’
Bogdan MITREA 68’
70’ George CÂRJAN
Tudor MÂNDRUŞCĂ
Boban NIKOLOV 71’
Marko ANĐELKOVIĆ
Dragoş NEDELCU
73’
84’ Andrei DUMITRAȘ
86’ Doru POPADIUC
87’ Cătălin ȘTEFĂNESCU
90+5’ Tudor MÂNDRUŞCĂ