Arbitri asistenţi Radu Timar, Ciprian Danşa
Arbitru observator Ionel Popa
Observator Marian Bucurescu
Spectatori 4.000

Meciul din data 19.09.2014 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Rapid București se disputa in localitatea Târgu-Mureş pe stadionul Trans-Sil. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Marcu impreuna cu arbitrii asistenti Radu Timar, Ciprian Danşa.

ASA Târgu-Mureș: Ousmane N'DOYE, Bruno MARTINS de Jesus, Adrian Ioan HORA, Nicolás Martín GOROBSOV, Dorin Ioan GOGA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marius Marcel CONSTANTIN, Florin BEJAN, László SEPSI, Adrian Ioan VICIU, János József SZÉKELY si rezervele: Ciprian Marius BOTOŞER, Sergiu Cătălin HANCA, Ionuț BALAUR, Mircea Ionuț AXENTE, Ianis Alin ZICU, Javier VELAYOS Rodríguez, AMAURI Morais Pereira.

Rapid București: Ioan MERA, Iulian ROȘU, Cătălin Mihai SAVIN, Valentin Marian NEGRU, Gaston Xavier MENDY, Alexandru IACOB, Florin CĂLIN, Alexandru Cătălin COMAN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Mircea Alexandru BORNESCU, Valentin Daniel BALINT si rezervele: Dan SĂNDULESCU, Andrei Simion TÂNC, Nicolae VASILE, Daniel Cristian LUNG, Virgil Andrei DRĂGHIA, Sebastian Cristian COJOCNEAN, Andrei Cosmin CIOLACU.

In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Dorin Ioan GOGA
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Iulian ROȘU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, János József SZÉKELY
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Gaston Xavier MENDY
In minutul 57, schimbare, iese atacant Valentin Daniel BALINT si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta János József SZÉKELY si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Sebastian Cristian COJOCNEAN
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Iulian ROȘU si intra Dan SĂNDULESCU
In minutul 72, schimbare, iese atacant Bruno MARTINS de Jesus si intra AMAURI Morais Pereira
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Ousmane N'DOYE si intra Ianis Alin ZICU
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Dorin Ioan GOGA (atacant). In minutul 83 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Rapid București, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Adrian Ioan HORA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.