Arbitru Marcel Bârsan
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Iulian Radu
Arbitru observator Laszlo Sajtos
Observator Viorel Ilinca

Meciul din data 20.09.2014 dintre echipele Dinamo București si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Dinamo pe stadionul Bucureşti. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Iulian Radu.

Dinamo București: Kamil BILIŃSKI, BOUBACAR Mansaly, Andrei CORDOȘ, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Steliano FILIP, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Constantin GRECU, Alexandru Traian MARC, Cosmin Gabriel MATEI, Ionuț NEDELCEARU, Valentin Marius LAZĂR si rezervele: Ionuț Daniel ȘERBAN, Marius Silviu ALEXE, Dragoș Petruț FIRȚULESCU, Adrian POPA II, Dorin ROTARIU, Cătălin Ilie SAMOILĂ, Robert Theodor VĂDUVA.

FC Politehnica Iași: Alessandro CAPARCO, Alexandru Teofil CIUCUR, Alexandru CREŢU, Leonard DOBRE, Marius Ovidiu MIHALACHE, Cristian Lucian MUNTEANU, Daniel Ionuț NOVAC, Adrian OLAH, Gomo Richard ONDUKU, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Branko GRAHOVAC, Gabriel BOSOI, Lukács BŐLE, Valentin COȘEREANU, Valentin Costin DIMA, Bogdan Valentin VIŞA, Kabiru AKINSOLA Olarewaju.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Adrian OLAH
In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Lukács BŐLE
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Marius LAZĂR
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Andrei CORDOȘ
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș defensiv ELTON Charles Figueiredo da Silva si intra Marius Silviu ALEXE
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Cătălin GAVRILĂ si intra Dorin ROTARIU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marius Silviu ALEXE (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre Dinamo București si FC Politehnica Iași, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 77, schimbare, iese atacant Kamil BILIŃSKI si intra Dragoș Petruț FIRȚULESCU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gomo Richard ONDUKU si intra Valentin COȘEREANU
In minutul 85, schimbare, iese atacant Leonard DOBRE si intra Kabiru AKINSOLA Olarewaju

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

DOBRE
23’ Daniel NOVAC
31’ Adrian OLAH
34’ Alexandru CIUCUR