Arbitri asistenţi Aurel Oniţă (Constanţa), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Sergiu Popa (Aiud)
Observator Adrian Ionescu (Bucureşti)
Spectatori 2.000

Meciul din data 21.09.2014 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Brașov se disputa in localitatea Piatra-Neamţ pe stadionul Ceahlăul. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Dreve (Cluj-Napoca) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniţă (Constanţa), Adrian Popescu (Craiova).

Ceahlăul Piatra-Neamț: Vlad Alexandru ACHIM, Nicolae CALANCEA, Lucian Cristian CAZAN, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Oleg CLONIN, George CÂRJAN, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Ovidiu MARC, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Vaidas SLAVICKAS, Doru POPADIUC si rezervele: Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu, Andrei Vlăduț PAVEL, Marius Gheorghe ONCIU.

FC Brașov: Ștefan Costel GRIGORIE, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Diogo de Almeida SANTOS, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Mislav LEKO, Florin IACOB, Rareș ENCEANU, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Daniel Ionuț BARNA, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: Cătălin Constantin MUNTEANU, Liviu Adrian GANEA, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU.

In minutul 1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Marian Constantin CONSTANTINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de George CÂRJAN (atacant). In minutul 41 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Brașov, Ceahlăul Piatra-Neamț deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Andrei Ovidiu MARC
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bruno Alexandre Marques MADEIRA
In minutul 53, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Ioan DUMITRAȘ si intra Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU (mijlocaș stânga). In minutul 54 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Brașov, scorul devine 2 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese fundaș stânga Daniel Ionuț BARNA si intra Liviu Adrian GANEA
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rareș ENCEANU si intra Alexandru Cristian CIOCÂLTEU
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Vaidas SLAVICKAS
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vlad Alexandru ACHIM si intra Marius Gheorghe ONCIU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Bruno Alexandre Marques MADEIRA si intra Cătălin Constantin MUNTEANU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, George CÂRJAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Liviu Adrian GANEA (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Brașov, scorul devine 2 - 1.
In minutul 75, jucatorul echipei FC Brașov, Marian Constantin CONSTANTINESCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Brașov ramane din minutul 75 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO" (mijlocaș stânga). In minutul 8 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Brașov, FC Brașov reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Andrei Vlăduț PAVEL

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

CONSTANTINESCU
1’ Marian CONSTANTINESCU
1 - 0 George CÂRJAN 41’
Andrei MARC 43’
45’ Bruno MADEIRA
Andrei DUMITRAȘ
Andrei ȚEPEȘ
53’
2 - 0 Cătălin ȘTEFĂNESCU 54’
57’ Daniel BARNA
Liviu Adrian GANEA
57’ Rareș ENCEANU
Alexandru CIOCÂLTEU
Sebastian CHITOȘCĂ 62’
Vaidas SLAVICKAS 66’
Vlad ACHIM
Marius ONCIU
69’
70’ Bruno MADEIRA
Cătălin MUNTEANU
George CÂRJAN 71’
2 - 1 74’ Liviu Adrian GANEA
75’ Marian CONSTANTINESCU
2 - 2 8’ Rodrigues SERGINHO