Arbitri asistenţi Aurel Oniţă, Adrian Popescu
Arbitru observator Cristian Nica
Observator Adrian Ionescu
Spectatori 2.500

Meciul din data 21.09.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Dan Dreve impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniţă, Adrian Popescu.

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Sadat BUKARI, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Vincent Fabien LABAN Bounayre, João Carlos Reis Graça "JOÃOZINHO", Cristian Daniel OROŞ, Alassane TOURÉ, Takayuki SETO, Laurențiu Daniel RUS, Silviu LUNG JR. si rezervele: Aurelian Ionuț CHIȚU, Marian CRISTESCU, Gheorghe Mihai FLORESCU.

Pandurii Târgu-Jiu: Dan Nicolae NISTOR, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Viorel NICOARĂ, Răzvan Marian STANCA, Marian PLEAȘCĂ, Marko MOMČILOVIĆ, ERICO Constantino da Silva, ELTON Constantino Da Silva, Paraskevas CHRISTOU, Paul Viorel ANTON si rezervele: Gezim SHALAJ, Laurențiu Cătălin IORGA, Alin Florian BULEICĂ.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 22, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, ERICO Constantino da Silva. Pandurii Târgu-Jiu va trebui sa trebui sa joace restul de 68 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vincent Fabien LABAN Bounayre
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vincent Fabien LABAN Bounayre si intra Gheorghe Mihai FLORESCU
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 59, schimbare, iese fundaș central Cristian Daniel OROŞ si intra Marian CRISTESCU
In minutul 61, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Paraskevas CHRISTOU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Gezim SHALAJ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de João Carlos Reis Graça "JOÃOZINHO" (fundaș stânga). In minutul 72 al partidei dintre Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra Laurențiu Cătălin IORGA
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 8 al partidei dintre Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Gezim SHALAJ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Dan Nicolae NISTOR
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Sadat BUKARI (atacant). In minutul 89 al partidei dintre Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Sadat BUKARI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Constantin BUDESCU 15’
22’ ERICO
Vincent LABAN 45+1’
Gabriel ENACHE
Aurelian CHIŢU
46’
Vincent LABAN
George FLORESCU
46’
51’ Mihai RĂDUȚ
Laurențiu RUS 55’
Cristian OROŞ
Marian CRISTESCU
59’
61’ Marian PLEAȘCĂ
Alin BULEICĂ
61’ Paraskevas CHRISTOU