Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Ovidiu Artene
Arbitru observator Victor Berbecaru
Observator Octavian Goga
Spectatori 15.000

Meciul din data 21.09.2014 dintre echipele Petrolul Ploiești si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ploieşti pe stadionul Ilie Oană. in fata a 15.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Ovidiu Artene.

Petrolul Ploiești: Jean-Sony ALCÉNAT, Pablo DE LUCAS Torres, Jean-Alain Andre FANCHONE, GERALDO Washington Regufe Alves, GERSON Guimarães Ferreira Júnior, Sony MUSTIVAR, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Njongo Lobe PRISO Doding , Peterson dos Santos PEÇANHA, Gevaro NEPOMUCENO si rezervele: Victoraș ASTAFEI, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Marian Dean BEȚA, Alberto COBREA, Sebastián Agustín GALLEGOS Berriel, Mourad SATLI, Rodrigo PASTORINI de León.

Fotbal Club FCSB: Adrian POPA, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Claudiu Andrei KESERÜ, Iasmin LATOVLEVICI, Paul PAPP, Andrei PREPELIȚĂ, Raul Andrei RUSESCU, Łukasz SZUKAŁA, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Nicandro BREEVELD, Valentin Alexandru COJOCARU, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Cristian IANCU, Cornel Emilian RÂPĂ, Nicolae Claudiu STANCIU, Alin Dorinel TOȘCA.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, GERSON Guimarães Ferreira Júnior
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU (mijlocaș stânga). In minutul 14 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (atacant). In minutul 17 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Toto Adaruns TAMUZ Temile (atacant). In minutul 28 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central GERSON Guimarães Ferreira Júnior si intra Mourad SATLI
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gevaro NEPOMUCENO si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Victoraș ASTAFEI
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Toto Adaruns TAMUZ Temile (atacant). In minutul 59 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Fotbal Club FCSB, Petrolul Ploiești reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 61, schimbare, iese fundaș stânga Iasmin LATOVLEVICI si intra Alin Dorinel TOȘCA
In minutul 70, schimbare, iese atacant Claudiu Andrei KESERÜ si intra Nicolae Claudiu STANCIU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Fernando Lopes dos Santos VARELA (fundaș central). In minutul 73 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 3.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Sebastián Agustín GALLEGOS Berriel
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Łukasz SZUKAŁA
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Raul Andrei RUSESCU si intra Nicandro BREEVELD

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

0 - 2 17’ Claudiu KESERÜ
19’ Adrian POPA
1 - 2 Toto TAMUZ 28’
Guimarães GERSON
Mourad SATLI
46’
Gevaro NEPOMUCENO
Victoraș ASTAFEI
57’
Victoraș ASTAFEI 58’
2 - 2 Toto TAMUZ 59’
61’ Iasmin LATOVLEVICI