Arbitri asistenţi Marius Nicoară, Daniel Mitruţi
Arbitru observator Constantin Ştefan
Observator Romulus Gabor
Spectatori 1.000

Meciul din data 19.09.2014 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Mediaş pe stadionul Gaz Metan. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară, Daniel Mitruţi.

Gaz metan Mediaș: Aymen TAHAR, Dan Mihai ROMAN, Ciprian Cătălin PETRE, Sergiu Horațiu MUTH, Ahmed MUJDRAGIĆ, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Ionuț Arghir BUZEAN, Miloš BUCHTA, Răzvan George AVRAM si rezervele: Florin Cristian DAN, Jasmin TRTOVAC, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Azdren LLULLAKU, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru BUZIUC, Alexandru TÂRNOVAN.

Viitorul Constanța: Dragoș BALAURU, Romario Sandu BENZAR, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Iulian MAMELE, Cristian Marian MANEA, Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Sergiu Alexandru NEACŞA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Silviu Gabriel PANĂ, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Răzvan MARIN, Marko ANĐELKOVIĆ, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Cătălin Vasile CĂBUZ, Adrian Alexandru MĂRKUȘ, Adrian Florin PIȚ.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Dan Mihai ROMAN (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Cosimo Andrea FIGLIOMENI (mijlocaș central). In minutul 34 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sergiu Horațiu MUTH
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan George AVRAM si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez
In minutul 66, schimbare, iese atacant Sergiu Alexandru NEACŞA si intra Marko ANĐELKOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Alexandru MITREA (fundaș stânga). In minutul 70 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 1.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aymen TAHAR si intra Florin Cristian DAN
In minutul 77, schimbare, iese fundaș central Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra Adrian Alexandru MĂRKUȘ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Cosimo Andrea FIGLIOMENI si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Adrian Alexandru MĂRKUȘ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Ciprian Cătălin PETRE (mijlocaș stânga). In minutul 84 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Azdren LLULLAKU
64’
66’ Dragoş NEDELCU
Nelson BONILLA
66’ Sergiu NEACȘA
Marko ANĐELKOVIĆ
2 - 1 70’ Bogdan MITREA
Aymen TAHAR
Florin DAN
75’
77’ Cristian DAMINUȚĂ