Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (Bucureşti), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca)
Arbitru observator Iulian Dima (Bucureşti)
Observator Bogdan Niculae (Bucureşti)
Spectatori 3.000

Meciul din data 27.09.2014 dintre echipele Rapid București si Dinamo București se disputa in localitatea București pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (Bucureşti), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca).

Rapid București: Alexandru Cătălin COMAN, Ioan MERA, Gaston Xavier MENDY, Alexandru IACOB, Virgil Andrei DRĂGHIA, Florin CĂLIN, Sebastian Cristian COJOCNEAN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Valentin Daniel BALINT, Valentin Marian NEGRU, Andrei Simion TÂNC si rezervele: Nicolae MILINCEANU, Mădălin Florin MARTIN, Daniel Cristian LUNG, Mircea Alexandru BORNESCU, Nicolae VASILE, Dan SĂNDULESCU, Iulian ROȘU.

Dinamo București: Cosmin Gabriel MATEI, Ionuț NEDELCEARU, Dorin ROTARIU, Steliano FILIP, Valentin Marius LAZĂR, Alexandru Traian MARC, Collins Ngoran Suiru FAI, Andrei CORDOȘ, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, BOUBACAR Mansaly, Kamil BILIŃSKI si rezervele: Adrian POPA II, Ionuț Daniel ȘERBAN, Zoltán KOVÁCS, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Constantin GRECU, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Marius Silviu ALEXE.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Valentin Daniel BALINT
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Andrei CORDOȘ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Andrei CORDOȘ (fundaș central). In minutul 38 al partidei dintre Rapid București si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Andrei Simion TÂNC
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Ioan MERA
In minutul 58, schimbare, iese atacant Kamil BILIŃSKI si intra Marius Silviu ALEXE
In minutul 59, schimbare, iese atacant Valentin Daniel BALINT si intra Nicolae MILINCEANU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Valentin Marian NEGRU si intra Dan SĂNDULESCU
In minutul 7, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 83 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian Cristian COJOCNEAN si intra Mădălin Florin MARTIN
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Dorin ROTARIU si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Gaston Xavier MENDY
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Cosmin Gabriel MATEI si intra Constantin GRECU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Collins Ngoran Suiru FAI
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marius Silviu ALEXE (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre Rapid București si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Dan SĂNDULESCU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, BOUBACAR Mansaly
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 90+4, Rapid București - Dinamo București, scor 0 - 3, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Ștefan Nicolae BĂRBOIANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Valentin BALINT 12’
14’ Andrei CORDOȘ
0 - 1 38’ Andrei CORDOȘ
Andrei TÂNC 56’
Ioan MERA 57’
58’ Kamil BILIŃSKI
Marius ALEXE
Valentin BALINT
Nicolae MILINCEANU
59’
Valentin NEGRU
Dan SĂNDULESCU
66’
7’ Ionuț NEDELCEARU
Sebastian COJOCNEAN
Mădălin MARTIN
71’
73’ Dorin ROTARIU
Bogdan GAVRILĂ
Gaston MENDY 81’
82’ Cosmin MATEI
Constantin GRECU
82’ Collins FAI
0 - 2 83’ Marius ALEXE
Dan SĂNDULESCU 85’
85’ Mansaly BOUBACAR