CS Universitatea Craiova - A.S. Ardealul Târgu-Mureș - 28.09.2014 English version
Arbitri asistenţi Vlad Bârleanu (Bucureşti), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Andrei Chivulete (Bucureşti)
Observator Iulius Nemţanu (Bucureşti)
Spectatori 4.000

Meciul din data 28.09.2014 dintre echipele CS Universitatea Craiova si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (Bucureşti) impreuna cu arbitrii asistenti Vlad Bârleanu (Bucureşti), Gabriel Bârjac (Zalău).

CS Universitatea Craiova: Costin Romeo CURELEA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Pablo Daniel BRANDÁN, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Sebastian Zoltán ACHIM, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça si rezervele: Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Dacian Șerban VARGA, Cătălin George STRATON, Mihăiță Păunel PLEŞAN, Andrei Virgil IVAN, Viorel FERFELEA, Gabriel Cristian VELCOVICI.

ASA Târgu-Mureș: Adrian Ioan HORA, Nicolás Martín GOROBSOV, Gabriel Stelian MUREŞAN, Ousmane N'DOYE, László SEPSI, János József SZÉKELY, Adrian Ioan VICIU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marius Marcel CONSTANTIN, Florin BEJAN, Mircea Ionuț AXENTE si rezervele: Bruno MARTINS de Jesus, AMAURI Morais Pereira, Javier VELAYOS Rodríguez, Ianis Alin ZICU, Sergiu Cătălin HANCA, Hélder Fernando Ferreira de CASTRO, Ciprian Marius BOTOŞER.

In minutul 27, CS Universitatea Craiova - ASA Târgu-Mureș, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Pablo Daniel BRANDÁN
In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș defensiv KAY Carlos Daniel Silveira da Graça si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Nicolás Martín GOROBSOV si intra AMAURI Morais Pereira
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Mihăiță Păunel PLEŞAN
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta János József SZÉKELY si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ousmane N'DOYE
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ousmane N'DOYE si intra Hélder Fernando Ferreira de CASTRO
In minutul 85, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Pablo Daniel BRANDÁN. CS Universitatea Craiova va trebui sa trebui sa joace restul de 5 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Costin Romeo CURELEA si intra Andrei Virgil IVAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Alexandru BĂLUȚĂ
39’
53’ Nicolás GOROBSOV