Arbitri asistenţi Iulian Radu (Bucureşti), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Marian Balaci (Turnu-Severin)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 2.500

Meciul din data 29.09.2014 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Oțelul Galați se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescu. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Paul Unimătan (Zalău) impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu (Bucureşti), Adrian Popescu (Craiova).

Pandurii Târgu-Jiu: ELTON Constantino Da Silva, Dan Nicolae NISTOR, Marko MOMČILOVIĆ, Viorel NICOARĂ, ERICO Constantino da Silva, Paul Viorel ANTON, Marian PLEAȘCĂ, Răzvan Marian STANCA, Gezim SHALAJ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Mihaiță Alexandru ROMAN si rezervele: Nejc MEVLJA, Laurențiu Cătălin IORGA, Deivydas MATULEVIČIUS, Michał GLIWA, Ionuţ CONSTANTIN, Alin Florian BULEICĂ, Cornel Alexandru PREDESCU.

Oțelul Galați: Iulian POPA, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Enes ŠIPOVIČ, Daniel POPESCU, Constantin MIŞELĂRICU, George Andrei MIRON, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Emil Gabriel JULA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Samuel COJOC, Marcel AVDIĆ si rezervele: Cosmin Valentin STOIAN, Alexandru TUDORIE, Alexandru Dionisie VLASIE, Ciprian Ștefan MILEA, Stelian Nicolae CUCU, Rúben Luís Maurício BRÍGIDO, Florin Lucian CERNAT.

In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Iulian POPA si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 55, schimbare, iese atacant Viorel NICOARĂ si intra Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 57, schimbare, iese atacant Gezim SHALAJ si intra Alin Florian BULEICĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 58 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Oțelul Galați, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Deivydas MATULEVIČIUS (rezervă). In minutul 59 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Oțelul Galați, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 61 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Oțelul Galați, scorul devine 3 - 0.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Samuel COJOC si intra Ciprian Ștefan MILEA
In minutul 72, schimbare, iese atacant Emil Gabriel JULA si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Cornel Alexandru PREDESCU
In minutul 84, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU. Oțelul Galați va trebui sa trebui sa joace restul de 6 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

JULA
37’ Hélder TAVARES
46’ Iulian POPA
Alexandru TUDORIE
52’ Răzvan GRĂDINARU
Viorel NICOARĂ
Deivydas MATULEVIČIUS
55’
Gezim SHALAJ
Alin BULEICĂ
57’
1 - 0 Mihăiță ROMAN II 58’
2 - 0 Deivydas MATULEVIČIUS 59’
3 - 0 Mihăiță ROMAN II 61’
62’ Samuel COJOC
Ciprian MILEA
72’ Emil JULA
Florin CERNAT
Dan NISTOR
Cornel PREDESCU
75’
4 - 0 Deivydas MATULEVIČIUS 82’
84’ Răzvan GRĂDINARU