Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (Bucureşti), Mircea Orbuleţ (Bucureşti)
Arbitru observator Horaţiu Feşnic (Cluj-Napoca)
Observator Marin Petrache (Giurgiu)
Spectatori 1.500

Meciul din data 27.09.2014 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Mediaş pe stadionul Gaz metan. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Cojocaru (Galaţi) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (Bucureşti), Mircea Orbuleţ (Bucureşti).

Gaz metan Mediaș: Miloš BUCHTA, Ionuț Arghir BUZEAN, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Ahmed MUJDRAGIĆ, Sergiu Horațiu MUTH, Ciprian Cătălin PETRE, Dan Mihai ROMAN, Roberto ROMEO, Aymen TAHAR si rezervele: Azdren LLULLAKU, Răzvan George AVRAM, Alexandru Paul CURTEAN, Florin Cristian DAN, Simone GIACOMINI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Cristian TODEA.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Alexandru MARGINĂ, Lucian Cristian CAZAN, George CÂRJAN, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Ovidiu MARC, Marius Gheorghe ONCIU, Doru POPADIUC, Vaidas SLAVICKAS, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Nicolae CALANCEA si rezervele: Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Adrian Ion GHEORGHIU, Alexandru ICHIM, Bojan JOVIĆ, Tudor MÂNDRUŞCĂ, Marius Ștefan RUSU, Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu.

GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Andrei Ioan DUMITRAȘ (fundaș dreapta). In minutul 19 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Ceahlăul Piatra-Neamț, Ceahlăul Piatra-Neamț deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Alexandru MARGINĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Alexandru MARGINĂ (atacant). In minutul 39 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 0 - 2.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ahmed MUJDRAGIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Aymen TAHAR (mijlocaș defensiv). In minutul 45 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 1 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Roberto ROMEO si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 55, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ahmed MUJDRAGIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 55 in 10 jucatori.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Cosimo Andrea FIGLIOMENI si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 59, schimbare, iese atacant Alexandru MARGINĂ si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sorin Mădălin TĂBĂCARIU si intra Alexandru ICHIM
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Doru POPADIUC si intra Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Florin Cristian DAN
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Dan Mihai ROMAN (atacant). In minutul 85 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Ceahlăul Piatra-Neamț, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sergiu Horațiu MUTH
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Andrei Ovidiu MARC

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Ciprian PETRE 22’
30’ Sorin TĂBĂCARIU
38’ Alexandru MARGINĂ
0 - 2 39’ Alexandru MARGINĂ
Ahmed MUJDRAGIĆ 44’
1 - 2 Aymen TAHAR 45’
Roberto ROMEO
Azdren LLULLAKU
46’
Ahmed MUJDRAGIĆ 55’
Cosimo FIGLIOMENI
Alexandru CURTEAN
59’
59’ Alexandru MARGINĂ