Arbitri asistenţi Vasile Marinescu şi Radu Ghinguleac
Arbitru observator Nicolae Grigorescu
Observator Constantin Stătescu
Spectatori 5.000

Meciul din data 06.10.2014 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Târgu-Mureş pe stadionul Trans-Sil. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu şi Radu Ghinguleac.

ASA Târgu-Mureș: Florin BEJAN, Ianis Alin ZICU, Mircea Ionuț AXENTE, Marius Marcel CONSTANTIN, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Dorin Ioan GOGA, Adrian Ioan HORA, Gabriel Stelian MUREŞAN, László SEPSI, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ousmane N'DOYE si rezervele: Claudiu Vasile BUMBA, Nicolás Martín GOROBSOV, AMAURI Morais Pereira, Adrian Ioan SĂLĂGEANU, Javier VELAYOS Rodríguez, Adrian Ioan VICIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ.

CFR 1907 Cluj: Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Mirko IVANOVSKI, Antonio JAKOLIŠ, Ionuț Justinian LARIE, Aitor MONROY Rueda, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Ionuț Alin RADA, Mateo SUŠIĆ, Grégory Victor TADÉ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Tiago Jorge Oliveira LOPES, Giorgi CHANTURIA, CHRISTIAN da Silva Fiel, Cornel Alexandru ENE, Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

In minutul 27, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra CHRISTIAN da Silva Fiel
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Adrian Ioan HORA (mijlocaș dreapta). In minutul 44 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si CFR 1907 Cluj, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Giorgi CHANTURIA
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Grégory Victor TADÉ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Ianis Alin ZICU si intra AMAURI Morais Pereira
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ousmane N'DOYE (mijlocaș defensiv). In minutul 77 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Dorin Ioan GOGA si intra Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 86, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Claudiu Vasile BUMBA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Alin RADA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.