Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Alexandru Cerei
Arbitru observator Dan Berbecaru
Observator Mihai Stancu
Spectatori 1.000

Meciul din data 03.10.2014 dintre echipele FC Brașov si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Braşov pe stadionul Tineretului. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horaţiu Feşnic impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Alexandru Cerei.

FC Brașov: Adnan AGANOVIĆ, Mugurel Mihai BUGA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Liviu Adrian GANEA, Ștefan Costel GRIGORIE, Florin IACOB, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Diogo de Almeida SANTOS, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Bogdan Adrian STRĂUȚ, Mislav LEKO si rezervele: Daniel Ionuț BARNA, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Rareș ENCEANU, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Cătălin Constantin MUNTEANU, Daniel MUTU.

FC Politehnica Iași: Leonard DOBRE, Alessandro CAPARCO, Valentin COȘEREANU, Alexandru CREŢU, Alexandru Mugurel DEDU, Valentin Costin DIMA, Cristian Costel MELINTE, Cristian Lucian MUNTEANU, Daniel Ionuț NOVAC, Gomo Richard ONDUKU, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Narcis Iulian BĂDIC, Mădălin CRENGĂNIŞ, Marius CĂLUGĂRU, Branko GRAHOVAC, Dulee JOHNSON, Bogdan Valentin VIŞA, Gabriel BOSOI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Ricardo Jorge Tavares MACHADO (fundaș central). In minutul 3 al partidei dintre FC Brașov si FC Politehnica Iași, FC Brașov deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mugurel Mihai BUGA si intra Alexandru Cristian CIOCÂLTEU
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Rareș ENCEANU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru CREŢU si intra Marius CĂLUGĂRU
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Mugurel DEDU si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Ștefan Costel GRIGORIE si intra Cătălin Constantin MUNTEANU
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin COȘEREANU si intra Mădălin CRENGĂNIŞ
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bogdan Adrian STRĂUȚ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Liviu Adrian GANEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Marian Constantin CONSTANTINESCU (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Brașov si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Brașov.

Alexandru CIOCÂLTEU
34’
Alexandru CIOCÂLTEU 47’
Adnan AGANOVIĆ
Rareș ENCEANU
56’
68’ Alexandru CREŢU
Marius CĂLUGĂRU
80’ Alexandru DEDU
Narcis BĂDIC
Ștefan GRIGORIE
Cătălin MUNTEANU
80’
86’ Valentin COȘEREANU