Arbitri asistenţi Marius Nicoară (Băile Herculane), Marius Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea)
Observator Cristian Vasc (Târgu-Lăpuş)
Spectatori 1.500

Meciul din data 04.10.2014 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Botoșani se disputa in localitatea Piatra-Neamţ pe stadionul Ceahlăul. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (Bucureşti) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (Băile Herculane), Marius Marchidanu (Brăila).

Ceahlăul Piatra-Neamț: Nicolae CALANCEA, Lucian Cristian CAZAN, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Oleg CLONIN, George CÂRJAN, Andrei Ovidiu MARC, Marius Gheorghe ONCIU, Doru POPADIUC, Vaidas SLAVICKAS, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Andrei Ioan DUMITRAȘ si rezervele: .

FC Botoșani: Attila László HADNAGY, Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan TINCU, Andrei Alexandru PATACHE, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Michael NGADEU-NGADJUI, Quenten MARTINUS, Florin Dorin ACSINTE, Marius Marian CROITORU, Vasile Marius CURILEAC, István Sándor FÜLÖP si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Vaidas SLAVICKAS
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Marian CROITORU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 2 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Michael NGADEU-NGADJUI
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marius Gheorghe ONCIU si intra Adrian Ion GHEORGHIU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Adrian Ion GHEORGHIU
In minutul 59, schimbare, iese atacant Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Andrei Vlăduț PAVEL
In minutul 68, schimbare, iese atacant Quenten MARTINUS si intra Rashid BROWNE
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Alexandru MARGINĂ
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Attila László HADNAGY
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Nicolae CALANCEA
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Marius Marian CROITORU si intra Cristian DANCI
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cristian DANCI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Vaidas SLAVICKAS 11’
14’ Marius CROITORU
0 - 1 2’ Attila HADNAGY
55’ Michael NGADEU
Marius ONCIU
Adrian GHEORGHIU
56’
Adrian GHEORGHIU 57’
59’ Roussel NGANKAM
Petre IVANOVICI
Cătălin ȘTEFĂNESCU
Andrei PAVEL
60’
68’ Quenten MARTINUS
Rashid BROWNE
Sebastian CHITOȘCĂ
Alexandru MARGINĂ
68’
81’ Attila HADNAGY
Nicolae CALANCEA 82’
86’ Marius CROITORU
Cristian DANCI
90+1’ Cristian DANCI