Arbitru Lucian Rusandu (Sfantu-Gehroghe)
Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe (Suceava), Sebastian Stoianov (Constanta)
Arbitru observator Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel)
Observator Eduard Alexandru (Ploieşti)
Spectatori 2.000

Meciul din data 05.10.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sfantu-Gehroghe) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe (Suceava), Sebastian Stoianov (Constanta).

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Syam Habib BEN YOUSSEF, Marian CRISTESCU, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Daniel OROŞ, Laurențiu Daniel RUS, Takayuki SETO si rezervele: Seidu YAHAYA, Sadat BUKARI, Dănuț Dumitru COMAN, Gheorghe Mihai FLORESCU, Alexandru IONIŢĂ II, Alassane TOURÉ, João Carlos Reis Graça "JOÃOZINHO".

Viitorul Constanța: Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Romario Sandu BENZAR, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Alexandru BUZBUCHI, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Iulian MAMELE, Cristian Marian MANEA, Adrian Florin PIȚ, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Marko ANĐELKOVIĆ si rezervele: Dragoș BALAURU, Răzvan MARIN, Adrian Alexandru MĂRKUȘ, Sergiu Alexandru NEACŞA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Boban NIKOLOV, Ciprian Antonio PERJU.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez (atacant). In minutul 3 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Boban NIKOLOV
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Sadat BUKARI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vincent Fabien LABAN Bounayre si intra Seidu YAHAYA
In minutul 58, schimbare, iese fundaș central Cristian Daniel OROŞ si intra Gheorghe Mihai FLORESCU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Seidu YAHAYA
In minutul 65, schimbare, iese fundaș stânga Adrian Florin PIȚ si intra Ciprian Antonio PERJU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Sadat BUKARI
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ
In minutul 82, schimbare, iese atacant Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez si intra Sergiu Alexandru NEACŞA
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

0 - 1 3’ Nelson BONILLA
46’ Alexandru MITRIȚĂ
Boban NIKOLOV
William DE AMORIM
Sadat BUKARI
46’
Vincent LABAN
Seidu YAHAYA
46’
Cristian OROŞ
George FLORESCU
58’
Seidu YAHAYA 61’
65’ Adrian PIȚ
Ciprian PERJU
Sadat BUKARI 73’
Júnior MORAIS 80’
81’ Cristian DAMINUȚĂ
82’ Nelson BONILLA
Sergiu NEACȘA
90+2’ BENZAR Romario