Arbitri asistenţi Dragoş Iliescu (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Iulian Dima (Bucureşti)
Observator Marcel Vasile (Bucureşti)
Spectatori 5.000

Meciul din data 04.10.2014 dintre echipele Petrolul Ploiești si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert Dumitru (Braşov) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoş Iliescu (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui).

Petrolul Ploiești: Jean-Sony ALCÉNAT, GERALDO Washington Regufe Alves, Jean-Alain Andre FANCHONE, Pablo DE LUCAS Torres, Victoraș ASTAFEI, Patrick N'KOYI-Kiabu, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Mourad SATLI, Njongo Lobe PRISO Doding , Peterson dos Santos PEÇANHA, Laurențiu Nicolae MARINESCU si rezervele: Kristijan IPŠA, Ioan Constantin FILIP, Alberto COBREA, Marian Dean BEȚA, Juan Ángel ALBÍN Leites, Rodrigo PASTORINI de León, Gevaro NEPOMUCENO.

Gaz metan Mediaș: Azdren LLULLAKU, Ciprian Cătălin PETRE, Dan Mihai ROMAN, Aymen TAHAR, Cristian TODEA, Sergiu Horațiu MUTH, Alexandru Paul CURTEAN, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Ionuț Arghir BUZEAN, Miloš BUCHTA si rezervele: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO, Alexandru TÂRNOVAN, Simone GIACOMINI, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Andrei Ștefan ENESCU, Răzvan George AVRAM.

GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Victoraș ASTAFEI (atacant). In minutul 12 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Gaz metan Mediaș, Petrolul Ploiești deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Njongo Lobe PRISO Doding
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Dan Mihai ROMAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Ioan Constantin FILIP
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian TODEA si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 62, schimbare, iese atacant Patrick N'KOYI-Kiabu si intra Juan Ángel ALBÍN Leites
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Cosimo Andrea FIGLIOMENI
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Azdren LLULLAKU si intra Răzvan George AVRAM
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Njongo Lobe PRISO Doding si intra Kristijan IPŠA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.

Njongo PRISO 15’
30’ Dan ROMAN
Laurențiu MARINESCU
Ioan FILIP
46’
53’ Cristian TODEA
Andrei ENESCU
Patrick N'KOYI
Juan ALBÍN
62’
66’ Andrei ENESCU
78’ Alexandru CURTEAN