Arbitri asistenţi Ovidiu Artene, Gero Szabo
Arbitru observator Augustus Constantin
Observator Mircea Călin
Spectatori 2.000

Meciul din data 17.10.2014 dintre echipele Rapid București si FC Brașov se disputa in localitatea Bucureşti pe stadionul Giuleşti-Valentin Stănescu. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene, Gero Szabo.

Rapid București: Alexandru IACOB, Andrei Simion TÂNC, Dan SĂNDULESCU, Gaston Xavier MENDY, Ioan MERA, Mădălin Florin MARTIN, Alexandru Angelo DAN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Alexandru Cătălin COMAN, Andrei Cosmin CIOLACU, Laurențiu Cosmin BUȘ si rezervele: Iulian ROȘU, Alexandru MIŞA, Valentin Marian NEGRU, Daniel Cristian LUNG, Sebastian Cristian COJOCNEAN, Valentin Daniel BALINT, Nicolae VASILE.

FC Brașov: Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Diogo de Almeida SANTOS, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Ștefan Costel GRIGORIE, Florin IACOB, Mislav LEKO, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Adnan AGANOVIĆ, Cătălin Constantin MUNTEANU si rezervele: Alexandru Ion VAGNER, Daniel MUTU, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Șerban MORARU, Rareș ENCEANU, Călin Virgil CRISTEA, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU.

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Cătălin Constantin MUNTEANU
In minutul 28, jucatorul echipei Rapid București, Ioan MERA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Rapid București ramane din minutul 28 in 10 jucatori.
In minutul 31, schimbare, iese atacant Andrei Cosmin CIOLACU si intra Valentin Marian NEGRU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Diogo de Almeida SANTOS
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Andrei Simion TÂNC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Diogo de Almeida SANTOS si intra Alexandru Cristian CIOCÂLTEU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Ricardo Jorge Tavares MACHADO
In minutul 6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Ioan MERA
In minutul 61, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Rareș ENCEANU
In minutul 63, jucatorul echipei FC Brașov, Ricardo Jorge Tavares MACHADO a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Brașov ramane din minutul 63 in 10 jucatori.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Constantin MUNTEANU si intra Bruno Alexandre Marques MADEIRA
In minutul 72, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Simion TÂNC si intra Valentin Daniel BALINT
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bogdan Adrian STRĂUȚ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Alexandru Cătălin COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Adnan AGANOVIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 84 al partidei dintre Rapid București si FC Brașov, FC Brașov deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Valentin Daniel BALINT

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Brașov.

ŢÂRĂ
26’ Cătălin MUNTEANU
Ioan MERA 28’
Andrei CIOLACU
Valentin NEGRU
31’
38’ Diogo SANTOS
Andrei TÂNC 39’
46’ Diogo SANTOS
Alexandru CIOCÂLTEU
59’ Ricardo MACHADO
Ioan MERA 6’
61’ Cătălin ŢÂRĂ
Rareș ENCEANU
63’ Ricardo MACHADO
68’ Cătălin MUNTEANU