Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu, Daniel Mitruţi
Arbitru observator Costin Toma
Observator Viorel Ilinca
Spectatori 1.000

Meciul din data 17.10.2014 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Botoșani se disputa in localitatea Iaşi pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu, Daniel Mitruţi.

FC Politehnica Iași: Alexandru Teofil CIUCUR, Alexandru ȚIGĂNAȘU, WESLEY Lopes Da Silva, Ionuț Cosmin VOICU, Gomo Richard ONDUKU, Adrian OLAH, Daniel Ionuț NOVAC, Alexandru CREŢU, Valentin COȘEREANU, Alessandro CAPARCO, Cristian Lucian MUNTEANU si rezervele: Lukács BŐLE, Gabriel BOSOI, Florin Constantin PLĂMADĂ, Dulee JOHNSON, Branko GRAHOVAC, Leonard DOBRE, Valentin Costin DIMA.

FC Botoșani: Marius Marian CROITORU, Vasile Marius CURILEAC, István Sándor FÜLÖP, Attila László HADNAGY, Quenten MARTINUS, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Sergiu Adrian OLTEAN, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI, Mihai Cătălin BORDEIANU, Sebastian Florin IANC, Marian ANGHELINA, David Beniamin LAZAR, Michael NGADEU-NGADJUI, Paul Ștefan BATIN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Valentin COȘEREANU (mijlocaș stânga). In minutul 2 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Quenten MARTINUS (atacant). In minutul 29 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gomo Richard ONDUKU
In minutul 45+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Lukács BŐLE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Gomo Richard ONDUKU (atacant). In minutul 47 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Marius Marian CROITORU si intra Sebastian Florin IANC
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sergiu Adrian OLTEAN
In minutul 65, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gomo Richard ONDUKU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 65 in 10 jucatori.
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 70, schimbare, iese fundaș central Sergiu Adrian OLTEAN si intra Claudiu CODOBAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Claudiu CODOBAN (). In minutul 77 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin COȘEREANU si intra Gabriel BOSOI
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, WESLEY Lopes Da Silva
In minutul 86, jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 86 in 10 jucatori.
In minutul 86, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Marian ANGHELINA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.