Arbitri asistenţi Adrian Păunescu şi Stelian Slabu
Arbitru observator Corneliu Fecioru
Observator Iulius Nemţeanu
Spectatori 4.000

Meciul din data 19.10.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Universitatea Cluj se disputa in localitatea Bucureşti pe stadionul Steaua. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Păunescu şi Stelian Slabu.

Fotbal Club FCSB: Andrei PREPELIȚĂ, Giedrius ARLAUSKIS, Claudiu Andrei KESERÜ, Iasmin LATOVLEVICI, Paul PAPP, Adrian POPA, Raul Andrei RUSESCU, Łukasz SZUKAŁA, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Cristian TĂNASE, Fernando Lopes dos Santos VARELA si rezervele: Nicandro BREEVELD, Valentin Alexandru COJOCARU, Lucian Ionuț FILIP, Ionuț NEAGU II, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Cornel Emilian RÂPĂ, Nicolae Claudiu STANCIU.

Universitatea Cluj: Justin Junior MENGOLO, Pablo Daniel CEPPELINI Gatto, Raul Axente CIUPE, Vasilică CRISTOCEA, Danzell GRAVENBERCH, Andrei LUNGU, Nicolae Constantin MUȘAT, Emil Ducu NINU, Róbert VESELOVSKY, Dino ŠKVORC, Dan Mihai BUCȘĂ si rezervele: Raul Răzvan COSTIN, Lóránt KOVÁCS, Valentin Ionuț LEMNARU, Paulo Henrique Martins Eugenio "PAULINHO", Ionuț NEAG, Vladimir George NICULESCU, Saša STOJANOVIĆ.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Paul PAPP (fundaș dreapta). In minutul 13 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Universitatea Cluj, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, schimbare, iese fundaș central Fernando Lopes dos Santos VARELA si intra Cornel Emilian RÂPĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Łukasz SZUKAŁA (fundaș central). In minutul 32 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Universitatea Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Danzell GRAVENBERCH
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Andrei PREPELIȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Dan Mihai BUCȘĂ (mijlocaș defensiv). In minutul 59 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Universitatea Cluj, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (mijlocaș dreapta). In minutul 66 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Universitatea Cluj, scorul devine 3 - 1.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Raul Andrei RUSESCU si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Justin Junior MENGOLO
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (atacant). In minutul 75 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Universitatea Cluj, scorul devine 4 - 1.
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Róbert VESELOVSKY
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Vasilică CRISTOCEA si intra Valentin Ionuț LEMNARU
In minutul 77, schimbare, iese fundaș stânga Nicolae Constantin MUȘAT si intra Raul Răzvan COSTIN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN si intra Nicandro BREEVELD
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Emil Ducu NINU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Paul PAPP
In minutul 88, schimbare, iese atacant Justin Junior MENGOLO si intra Lóránt KOVÁCS
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Pablo Daniel CEPPELINI Gatto
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Cornel RÂPĂ
30’
2 - 0 Łukasz SZUKAŁA 32’
34’ Danzell GRAVENBERCH
Andrei PREPELIȚĂ 38’
2 - 1 59’ Dan BUCȘĂ
3 - 1 Adrian POPA 66’
Raul RUSESCU
Nicușor STANCIU
67’
73’ Justin MENGOLO
4 - 1 Claudiu KESERÜ 75’
76’ Róbert VESELOVSKY
76’ Vasilică CRISTOCEA