Arbitri asistenţi Adrian Comănescu - Vladimir Urzică
Arbitru observator George Ionescu
Observator Marian Ivan
Spectatori 3.000

Meciul din data 19.10.2014 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Mediaş pe stadionul Gaz Metan. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Comănescu - Vladimir Urzică.

Gaz metan Mediaș: Azdren LLULLAKU, Alexandru Paul CURTEAN, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Ionuț Arghir BUZEAN, Miloš BUCHTA, Sergiu Horațiu MUTH, Aymen TAHAR, Dan Mihai ROMAN, Ciprian Cătălin PETRE, Ahmed MUJDRAGIĆ si rezervele: Răzvan George AVRAM, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Florin Cristian DAN, Alexandru TÂRNOVAN, Cristian TODEA, Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA.

Astra Giurgiu: Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Daniel OROŞ, Vasileios PLIATSIKAS, Seidu YAHAYA, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Gheorghe Mihai FLORESCU, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Aurelian Ionuț CHIȚU, Syam Habib BEN YOUSSEF si rezervele: Valerică Marius GĂMAN, Laurențiu Daniel RUS, Takayuki SETO, Alassane TOURÉ, Elliot GRANDIN, Marian CRISTESCU, Giannis ARABATZIS.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vasileios PLIATSIKAS
In minutul 59, Gaz metan Mediaș - Astra Giurgiu, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Cosimo Andrea FIGLIOMENI
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Ciprian Cătălin PETRE si intra Răzvan George AVRAM
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 71, Gaz metan Mediaș - Astra Giurgiu, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Gheorghe Mihai FLORESCU si intra Takayuki SETO
In minutul 74, schimbare, iese atacant Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Marian CRISTESCU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Iulian Lucian CRISTEA si intra Cristian TODEA

CHIŢU
18’ Júnior MORAIS
30’ Silviu LUNG Jr.
58’ Vasileios PLIATSIKAS
1 - 0 penalty Ciprian PETRE 59’