Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu (București), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Iulian Călin (Ştefăneşti)
Observator Marian Bucurescu (Bucureşti)
Spectatori 1.500

Meciul din data 18.10.2014 dintre echipele Viitorul Constanța si Oțelul Galați se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu (București), Bogdan Velicu (București).

Viitorul Constanța: Marko ANĐELKOVIĆ, Romario Sandu BENZAR, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Alexandru BUZBUCHI, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Iulian MAMELE, Cristian Marian MANEA, Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Dragoș BALAURU, Răzvan MARIN, Adrian Alexandru MĂRKUȘ, Sergiu Alexandru NEACŞA, Boban NIKOLOV, Ciprian Antonio PERJU, Alin Ioan ȘERONI.

Oțelul Galați: George Andrei MIRON, Florin Lucian CERNAT, Samuel COJOC, Stelian Nicolae CUCU, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Emil Gabriel JULA, Karol KARLÍK, Iulian POPA, Daniel POPESCU, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Enes ŠIPOVIČ si rezervele: Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ciprian Ștefan MILEA, Constantin MIŞELĂRICU, Lucian MURGOCI, Alexandru TUDORIE, Alexandru Florian ZAHARIA, Gabriel ABRAHAM.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Samuel COJOC
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 32, jucatorul echipei Oțelul Galați, Stelian Nicolae CUCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Oțelul Galați ramane din minutul 32 in 10 jucatori.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Emil Gabriel JULA
In minutul 33, Viitorul Constanța - Oțelul Galați, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florin Lucian TĂNASE
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre Viitorul Constanța si Oțelul Galați, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Samuel COJOC si intra Lucian MURGOCI
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra Boban NIKOLOV
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Rúben Luís Maurício BRÍGIDO
In minutul 54, schimbare, iese Rúben Luís Maurício BRÍGIDO si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Sergiu Alexandru NEACŞA
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Lucian MURGOCI
In minutul 63, schimbare, iese atacant Emil Gabriel JULA si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Boban NIKOLOV
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Marko ANĐELKOVIĆ si intra Alin Ioan ȘERONI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez (atacant). In minutul 71 al partidei dintre Viitorul Constanța si Oțelul Galați, scorul devine 3 - 0.
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sergiu Alexandru NEACŞA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.